Dlaczego odchodzisz?

Rowerowe przejażdżki - kiedy warto wybrać model kands avangarde?

Ruch na świeżym powietrzu powinien towarzyszyć nam przynajmniej kilka razy w tygodniu. Często narzekamy na brak czasu i zbyt dużą ilość obowiązków, nie możemy jednak zaniedbywać zdrowotnego aspektu naszego życia. Dużą popularnością cieszy się bieganie, w każdym zakątku kraju można zaobserwować sprinterów, którzy z trudem pokonują kolejne kilometry. Nie wszyscy przekonani są do joggingu, niektórzy wolą jazdę na dwukołowcu. Rower kands avangarde to znakomite połączenie górala oraz roweru miejskiego. Świetnie sprawdzi się w zatłoczonych miastach oraz na leśnych ścieżkach. Dziś słów kilka o tym, kiedy warto wybrać model tej marki.

rower górski

Rower kands avangarde – zalety ruchu na świeżym powietrzu

Wszyscy lekarze są zgodni, umiarkowany wysiłek jest zbawienny dla naszego organizmu. Osoby, które regularnie ćwiczą są mniej podatne na choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca czy otyłość. Podczas wysiłku spalamy zbędny tłuszcz, który jest pośrednią przyczyną wielu chorób. Ludzie wysportowani są z reguły bardziej szczęśliwi i zadowoleni z życia. Jazda na rowerze to obok biegania jedna z najbardziej popularnych form aktywnego spędzania czasu. Z roku na rok powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które zlokalizowane są nierzadko w malowniczych i pełnych uroku miejscach. Rozwijająca się infrastruktura zachęca do nowego hobby.

Kands avangarde to ciekawa propozycja pierwszego roweru. Jest to tak zwany cross – czyli połączenie roweru górskiego z miejskim. Zaletą tego rozwiązania jest uniwersalność - z jednej strony zachowujemy właściwości terenowe umożliwiające nam poruszanie się po leśnych drogach, które pełne są nierówności i wybojów, z drugiej strony świetnie spisuje się w mieście jako alternatywny sposób dotarcia do pracy. Model kands avangarde z pewnością sprawdzi się w różnorodnych warunkach. Szeroki wybór dwukołowców marki znajdziemy klikając w ten link Kands avangarde.

rower górski

Kands avangarde – informacje szczegółowe

Po pierwsze warto wspomnieć, że rama roweru wykonana jest z aluminium.

Ma to dwie zalety:

  • po pierwsze niska waga - aluminium jest znacznie lżejsze od metalu, co znacząco przekłada się na masę całego roweru.
  • po drugie: aluminium nie rdzewieje, nawet uszkodzona lub zadrapana rama nie będzie nosiła śladów korozji.

Kands avangarde wyposażony jest w większości w osprzęt znanej na cały świat, japońskiej firmy Shimano. Logo firmy widnieje między innymi na hamulcach, co daje gwarancję, że nie zawiodą nas w sytuacjach awaryjnych. Firma z kraju kwitnącej wiśni wyposażyła rower kands avangarde w biegi, potocznie zwane przerzutkami. Dziewięciorzędowy napęd daje pewność poradzenia sobie zarówno ze stromymi podjazdami oraz z szybkimi zjazdami. Nie inaczej jest w kwestii łańcucha, podobnie jak w hamulcach mamy do czynienia z japońskim potentatem. Warto zaznaczyć, że kierownica oraz wspornik kierownicy, identycznie jak w przypadku ramy wykonane są z aluminium, co pozwala znacząco obniżyć wagę całego zestawu kands avangarde. Opinie o rowerze są pozytywne szczególnie w kwestii zależności jakości do ceny. Wykonane ze stopu aluminium są również pedały, które będą zdecydowanie trwalsze i bardziej długowieczne niż plastikowe odpowiedniki. Plastik często pęka i przeciera się, unikajmy tego tworzywa. Siodło DDK EDEN w wersji ergonomicznej jest najbardziej uniwersalne, pamiętajmy jednak, że bez najmniejszych problemów można je wymienić na model o bardziej sportowym zacięciu.  

Rower kands avangarde – zawodnik wagi lekkiej

Ważne, aby nasz dwukołowiec był wszechstronny i przygotowany na każde warunki. Waga modelu kands avangarde to czternaście i pół kilograma. Dzięki aluminiowej ramie udało się osiągnąć taki wynik nie tracą przy tym na sztywności zestawu i solidności wykonania. Często wnosimy rower po schodach lub przenosimy z miejsca na miejsce. Niska waga z pewnością ułatwia to zadania, nie powinny mieć z tym kłopotu nawet filigranowe kobiety.

Kands avangarde – podsumowanie

Jeśli szukamy połączenia roweru górskiego oraz miejskiego, cross to propozycja warta zastanowienia. Nigdy nie jest tak, że jeździmy wyłącznie po asfalcie lub tylko po lesie. Nawet miejscy cykliści z łatwością przeciskający się przez zatłoczone centrum miasta pełne samochodów oraz motocykli, od czasu do czasu wyjeżdżają za miasto aby oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku. Nie inaczej jest  z górskimi rowerzystami, którym zdarza się co jakiś czas przejeżdżać przez pobliskie miasta. Kands avangarde to idealne połączenie dwóch żywiołów. Nie straszne będą nam kręte, wyboiste leśne ścieżki, nierzadko urozmaicone o wystające kamienie oraz gładki asfalt, po którym będziemy poruszać się z wdziękiem, gracją i znaczną szybkością. Rower kands avangarde z pewnością znakomicie sprawdzi się w obu przypadkach, nie odbiegając zauważalnie od swoich specjalistycznych odpowiedników. Szukając nowego dwukołowca, warto rozważyć ten model, by móc cieszyć się nowym nabytkiem w każdych warunkach i nie ograniczać się powierzchnią, po której się poruszamy.

rower górski

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz