Dlaczego odchodzisz?

Czy warto kupić szkło hartowane na telefon?

Czy warto kupić szkło hartowane na telefon?

Współczesne telefony komórkowe wyposażone są w ogromne wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości. W większości topowych modeli, ekran wypełnia ponad dziewięćdziesiąt procent powierzchni frontu. Szkło hartowane na telefon coraz częściej stanowi zakup komplementarny. Brak osłony zazwyczaj skutkuje rysami lub w przypadku uszkodzeń mechanicznych - pęknięciami. Wiąże się to z bardzo kosztowną wymianą, która niejednokrotnie stanowi połowę wartości telefonu. Szukając odpowiedniej ochrony, zwróćmy przede wszystkim uwagę na kompatybilność, jakość wykonania oraz  twardość. Tak jak w większości przypadków, najtańsze produkty zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia.

szkło hartowane na iphone'a

Szkło hartowane na telefon czy folia?

Podstawową zaletą foli jest jej cena. Najtańsze modele można znaleźć nawet za kilka złotych. Oczywiście markowe produkty są nieco droższe, jednak w dalszym ciągu cena jest bardzo atrakcyjna. Folia niestety nie chroni tak dobrze jak szkło. Podczas aplikacji zdarza się, że powietrze dostanie się pomiędzy wyświetlacz a folię, tworząc pęcherzyki, które bardzo ciężko usunąć. Cena szkła hartowanego na telefon jest nieco wyższa, niemniej jednak otrzymujemy zdecydowanie lepszy, a przede wszystkim trwalszy produkt, który będzie chronił delikatny ekran zdecydowanie dłużej.

Jakie szkło hartowane na telefon wybrać?

Z roku na rok, podczas premiery flagowych telefonów ich cena znacząco wzrasta. Jeśli chcemy kupić wymarzony telefon, powinniśmy liczyć się ze sporym wydatkiem. Angażując niemałą sumę musimy zastanowić się w jaki sposób możemy zabezpieczyć nasz nowy nabytek. O ile pancerne pokrowce z jednej strony idealnie zabezpieczają przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi, o tyle ich codzienne użytkowanie przysparza wielu problemów, ze względu na duże gabaryty oraz ciężar. Producenci większości smartfonów zapewniają, że ich produkty wyposażone są w szkło o nazwie ,,Gorilla Glass”, które bardzo ciężko uszkodzić. Dla przykładu, piąta wersja słynnej ,,Gorilly” powinna wytrzymać upadek z wysokości około półtora metra. Nikomu nie polecamy takich prób, chyba że chce zmienić telefon. Pomimo ochrony jaką zapewnia producent, warto wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenie. Szkło hartowane na telefon to zakup, który z pewnością nam się opłaci. Przeglądając kolejne sklepy internetowe, okaże się że wybór jest ogromny, a ceny bardzo zróżnicowane.

Podstawowym wyznacznikiem jakości szkła jest skala twardości Mosha. Friedrich Mosh, niemiecki chemik i fizyk zasłynął z opracowania skali twardości minerałów. Ma ona dziesięć stopni, gdzie pierwsze dwa, z łatwością dają się zarysować paznokciem (na przykład talk i gips), natomiast pozycje numer dziewięć oraz dziesięć można uszkodzić tylko diamentem (na przykład korud). Wybierając osłonę na telefon, szukajmy szkła oznaczonego numerem dziewięć. Odpowiednia twardość ochroni nasz wyświetlacz, choć pamiętajmy, że w przypadku upadków z dużej wysokości (szczególnie na twarde podłoże) może okazać się niewystarczająca.

uszkodzony smartfon

Komu przyda się szkło hartowane na telefon?

Nasze smartfony są w ciągłym ruchu, używamy ich bez przerwy, dlatego praktycznie przez cały dzień narażone są na uszkodzenia. Szczególnie w sytuacji gdy nosimy telefon w kieszeni z kluczami lub innymi ostro zakończonymi przedmiotami. Co ciekawe, telefony bardzo często rysują się w sytuacji, w której kładziemy je na ekranie. Opinie o szkle hartownym na telefon są w przeważającej większości pozytywne, pamiętajmy jednak, że poprawne zainstalowanie go na ekranie nie jest takie proste. Najczęściej w zestawie dostajemy dwie ściereczki jednorazowego użytku, pierwsza nasączona jest środkiem, który usuwa wszelkie zabrudzenia, w tym tłuszcz. Druga natomiast usuwa wszystkie drobinki kurzu. Tak przygotowany ekran jest gotowy na zainstalowanie szkła.

Kupując telefon komórkowy dla dziecka, szczególnie ważne jest abyśmy zadbali o ochronę sprzętu. Sztywny pokrowiec oraz szkło to minimum, które decyduje o jego trwałości. Tak naprawdę, ochrona wyświetlacza przyda się nam w każdej sytuacji, niezależnie od wieku oraz okoliczności. Wybierając szybkę na ekran, warto zajrzeć tutaj - Szkło hartowane na telefon.

Szkło hartowane na telefon – informacje dodatkowe

Jeśli zdecydujemy się na zakup, oprócz twardości wyrażanej najczęściej jako H8 lub H9, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze przezroczystość - tutaj zasada jest prosta, im większa, tym lepsza. Niektórzy producenci podają, że ich produkty osiągają wartość dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. Kolejnym aspektem jest odwzorowanie kolorów. Jeśli nasz telefon jest w kolorze przykładowo pudrowego różu, nie chcemy aby po założeniu ochrony zmienił odcień na mniej korzystny.

Szkło hartowane na telefon musi być idealnie dopasowane, tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Jeżeli produkt okaże się o kilka milimetrów za duży, z pewnością wpłynie to negatywnie na komfort użytkowania komórki. Warto również poszukać informacji czy dane szkło posiada powłokę, która chroni przed zabrudzeniami. Na koniec należy pamiętać, że żadne szkło nie jest niezniszczalne, pomimo ochrony wyświetlacza, w dalszym ciągu należy dbać o sprzęt.

szkło hartowane

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz