Dlaczego odchodzisz?

Jaki odkurzacz samochodowy jest najlepszy?

Zarówno panie jak i panowie lubią dbać o swoje cztery kółka. Systematyczne przeglądy w warsztacie, wymiana olejów, płynów i filtrów to podstawowe czynności zwiększające żywotność każdego auta. Odkurzacz samochodowy pozwala na dotarcie do najmniejszych zakamarków wewnątrz pojazdu. Czyste wnętrze znacząco poprawia komfort jazdy oraz uprzyjemnia samą podróż. Czym kierować się przy wyborze? Jakie cechy powinien posiadać dobry odkurzacz? Po lekturze tego artykułu, wybór odpowiedniego modelu z pewnością będzie o wiele prostszy.

Odkurzacze samochodowe - co tak naprawdę nam dają?

Czy warto systematycznie czyścić wnętrze naszego auta? Oczywiście, że tak. Jeśli wybieramy się w dłuższą trasę autem, które jest zakurzone, brudne w środku i niejednokrotnie brzydko pachnie, możemy być pewni, że wyjazd będzie zdecydowanie bardziej męczący niż w przypadku auta z czystym wnętrzem. Odkurzacz samochodowy w znaczącym stopniu eliminuje kurz, który podrażnia śluzówki oraz jest przyczyną alergii. Część osób przebywając w aucie dłuższą chwilę, automatycznie dostaje nieżytu nosa. Może być to spowodowane alergią na kurz.

Intensywne zapachy, w niektórych przypadkach doprowadzają do złego samopoczucia, rozdrażnienia a nawet bólu głowy. Czysty środek pojazdu jest ważniejszy niż wypolerowany lakier na zewnątrz, choć na pewno mniej efektywny.

Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

Większość modeli zasilana jest z gniazda zapalniczki o napięciu 12 woltów. Droższe egzemplarze wyposażone są w akumulator litowo – jonowy pozwalający na pracę bez okablowania. Odkurzacze samochodowe różnią się od siebie przede wszystkim mocą silnika, która wyrażana jest w watach. Najtańsze modele wyposażone są w jednostkę o mocy do 40 watów. Niestety w przypadku cięższych drobinek taka moc jest niewystarczająca, dlatego jeśli chcemy porządnie wysprzątać wnętrze naszego autka, powinniśmy zainwestować w egzemplarze o większej mocy. Średnia półka to około 200 watów, pozwala to na w miarę dokładne usunięcie większości zanieczyszczeń. Najdroższe modele charakteryzują się silnikiem ponad 400 watowym, który zapewnia odpowiednio dużą moc ssania, aby poradzić sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Szukając okazji w Internecie warto zajrzeć tu: Оdkurzacz Samochodowy.

Kształt, to kolejny aspekt na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli zdecydujemy się na duży, nieporęczny model okaże się, że dotarcie do najmniejszych szczelin oraz manewrowanie wewnątrz auta może być znacząco utrudnione. Odkurzacz samochodowy powinien być mały, zgrabny o ergonomiczny kształcie pozwalającym dowolnie obracać i przestawiać go w ciasnym wnętrzu auta.

Odkurzacz samochodowy – informacje dodatkowe

Pojemność zbiornika na zabrudzenia jest bardzo często pomijana przy zakupie, teoretycznie im większy, tym lepszy jednak do pewnego momentu. Maksymalna zalecana wielkość, która znacząco nie powiększa sprzętu to pół litra. Nie bez znaczenia jest waga całego urządzenia. Tutaj niestety wraz ze wzrostem mocy, wzrasta waga głównie za sprawą silnika. Odkurzacze samochodowe ważą od 700 gramów do ponad 2 kilogramów.

Warto znaleźć informację o dodatkowym wyposażeniu, głównie zależy nam na różnorodnych końcówkach takich jak ssawka szczelinowa, która jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, szczotka, przegub oraz  turboszczotka.  Niektóre modele wyposażone są w specjalny pojemnik na wodę, dzięki któremu jesteśmy w stanie oprócz standardowych zanieczyszczeń usunąć z naszego auta również płyny.

Wcześniej wspomniany akumulator pozwala na pracę bez dodatkowego okablowania, które może być w niektórych przypadkach kłopotliwe. Pojemność baterii jest wprost proporcjonalna do długości pracy, większość modeli na jednym ładowaniu wytrzymuje około 10 minut ciągłego działania. Odkurzacze samochodowe wyposażone są w różnego rodzaju filtry antyalergiczne, dzięki którym wrażliwe osoby z pewnością poczują różnicę w komforcie podróżowania. Dobra wiadomość jest taka, że filtry są wielorazowe, a w przypadku większego zabrudzenia możemy po prostu je wyprać.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość obudowy. Powinna być solidna, sztywna i bez żadnych luzów. Jeśli odkurzacz ochrania cienki i delikatny plastik możemy być pewni, że prędzej czy później popęka w kilku miejscach.  W droższych modelach znajdziemy funkcję regulacji mocy. Jeśli akurat potrzebujemy delikatnego działania odkurzacza wystarczy przekręcić pokrętło na minimum, aby ograniczyć siłę ssącą i jednocześnie wydłużyć czas pracy baterii (o ile dany model taką posiada).

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest sens kupować odkurzacz samochodowy skoro posiadam stacjonarny? Zaletą domowych modeli jest ich moc, która w praktycznie każdym przypadku jest większa nić mobilnych egzemplarzy. Niestety są one duże, nieporęczne oraz wymagają zasilania z gniazdka elektrycznego, co w niektórych przypadkach może być problemem. Samochodowe wersje są dużo mniejsze, a co za tym idzie łatwiej docierają do małych szczelin, w których jak na złość gromadzi się najwięcej brudu. Małe rozmiary bardzo ułatwiają manewrowanie sprzętem w środku pojazdu, szczególnie modele wyposażone we wbudowany akumulator.

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz