Dlaczego odchodzisz?

Biżuteria handmade - czyli jak zrobić kreatywne błyskotki?

Biżuteria handmade - czyli jak zrobić kreatywne błyskotki?

Kobiety szukające oryginalnego stylu, rzadko sięgają po gotowe rozwiązania. Biżuteria handmade obok przerabianej odzieży to obowiązkowe uzupełnienie ich codziennych kreacji. Możliwości łączenia różnych elementów jest tak wiele, że nie sposób opisać nawet połowy z nich. Początkujące amatorki ręcznie wykonywanej biżuterii, powinny zacząć od prostych, nieskomplikowanych wzorów, aby z czasem tworzyć bardziej wymagające ozdoby.

Z czego jest zrobiona biżuteria handmade?

 W zasadzie można powiedzieć, że z wszystkiego. W ozdobach znajdziemy plastik, szkło, metal,  skórę zarówno naturalną jak i syntetyczną, bawełnę oraz wiele innych materiałów. Najpopularniejsze są kolorowe koraliki, które mają dwie niewątpliwe zalety – są stosunkowo tanie oraz sprzedawane w praktycznie każdym, nawet najbardziej wymyślnym kolorze. Dostosowanie dodatków do ubioru nigdy nie było tak łatwe, wystarczy nawlec kilka współgrających z kreacją koralików, a całość będzie wyglądała rewelacyjnie. Podstawowe bransoletki oraz naszyjniki są tak proste, że nawet niewprawiona osoba powinna poradzić sobie w niecałe 30 minut.

Biżuteria handmade jest tak popularna, że bez problemu zamówimy wszystkie potrzebne elementy w stosunkowo niskiej cenie. Na początek powinniśmy wyposażyć się w małe szczypce tnące oraz kombinerki (równie dobrze możemy pożyczyć je od brata lub taty). Nawet jeśli nie mamy możliwości pożyczenia sprzętu, to znajdziemy go w każdym sklepie budowlanym.  Ten jednorazowy, niewielki wydatek sprawi, że wykonywanie błyskotek będzie szybsze i bardziej przyjemne.

Gotowe zestawy do zamówienia, na przykład stąd: Bizuteria handmade, zawierają dziesiątki, a czasem setki elementów. Natomiast jeżeli chcemy wykonać biżuterię w konkretnym kolorze, wówczas mamy możliwość zamawiania koralików na sztuki.

Biżuteria handmade – najprostsza bransoletka

Oprócz koralików musimy wyposażyć się w rzemyk lub łańcuszek, ich kolor zależy od naszych upodobań. Bransoletkę połączymy karabińczykiem. Na początku musimy odmierzyć długość,  w tym celu przykładamy rzemyk lub łańcuszek do nadgarstka. Jeśli będzie zbyt luźna, po prostu spadnie nam z ręki, z kolei za obcisła będzie niezbyt komfortowa w noszeniu. Odmierzamy długość i ucinamy z 20 % zapasem. Biżuteria handmade jest bardzo prosta w wykonaniu pod warunkiem, że posiadamy wszystkie niezbędne elementy. W przypadku rzemyka sprawa jest prosta, z jednej strony przeciągamy go przez małe kółko karabińczyka. Na drugim końcu robimy pętelkę, do której przypinamy karabińczyk. Natomiast w przypadku łańcuszka, potrzebujemy otwartych kółek jubilerskich. Ich wielkość oraz kolor muszą być dopasowane do podstawy naszej bransoletki.  Przy pomocy małych kombinerek delikatnie rozginamy oba końce i przeciągamy jeden z nich przez przedostatnie oczko łańcuszka.  Identycznie postępujemy na drugim końcu. Kółko z jednej strony precyzyjnie zaginamy do pierwotnego kształtu, z drugiej zaś wkładamy oczko karabińczyka i również zaginamy. Tak przygotowany łańcuszek nie powinien się rozłączyć.

Początki nawlekania koralików nie zawsze są udane. Z pozoru dobrze wyglądające połączenia tracą swój pierwotny urok, gdy przymierzymy naszą nową bransoletkę. Biżuteria handmade to ciągłe eksperymentowanie z kolorami, dlatego jeden koniec zawsze powinien zostać otwarty na wypadek, gdybyśmy w ostatnim momencie chcieli zmienić wielkość, kolory lub ustawienie koralików.

Czy  biżuteria handmade pasuje do wieczorowych sukni?

Oficjalne bale lub bankiety wymagają założenia odpowiedniego stroju. W przypadku mężczyzn, wybór pada zazwyczaj na garnitur, rzadziej na smoking. Kobiety jednak mają nieco bardziej skomplikowane zadanie. Gdy okaże się, że właśnie znalazły odpowiednią sukienkę pojawia się problem, mianowicie brak pasujących dodatków. W tej sytuacji mamy dwie opcje - albo udać się do sklepu po gotowe produkty, albo samodzielnie stworzyć bransoletkę lub naszyjnik. Biżuteria handmade równie dobrze może służyć jako urozmaicenie, zarówno w dni powszednie w pracy, a nawet podczas uroczystych spotkań. Oczywiście dobór kolorów będzie inny, co nie zmienia faktu, że samodzielnie wykonane błyskotki pasują na każdą okazję.

Wykonywanie biżuterii bardzo szybko może przerodzić się w pasję a nawet dochodowe hobby.  Rękodzieła są idealnym prezentem dla bliskich osób. Praca włożona w wykonanie błyskotki znacząco podnosi wartość upominku.

Z czasem zaopatrzymy się w różnorodne dodatki, które zwiększą nasze możliwości. Różnej grubości zaplatane rzemyki idealnie wpasowują się w klimat etno. Biżuteria handmade, do zrobienia której użyto elementów drewnianych, jest jedyna w swoim rodzaju. Inspiracji do tworzenia nowych arcydzieł możemy szukać zarówno w tradycyjnych sklepach z biżuterią, jak i w Internecie, gdzie znajdziemy również instrukcje wykonania konkretniej bransoletki lub naszyjnika.

Żeby zacząć własnoręcznie tworzyć biżuterię nie trzeba posiadać żadnych zdolności manualnych, wystarczy wolne popołudnie oraz odrobina cierpliwości. Wprawa i nowe pomysły z pewności przyjdą z czasem.

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz