Dlaczego odchodzisz?

Jak działa frezarka do paznokci?

Jak działa frezarka do paznokci?

Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety, niestety codzienna pielęgnacja jest bardzo czasochłonna i nie zawsze dysonujemy odpowiednią ilością czasu. Frezarka do paznokci zdecydowanie przyspieszy cały proces. To sprzęt wielozadaniowy, za jej pomocą błyskawicznie ściągniemy lakier oraz żel. Jest zdecydowanie bardziej dokładna niż pilnik, dlatego efekt finalny jest znacznie lepszy. Czym kierować się przy zakupie? Na jakie cechy zwrócić szczególną uwagę? Wybrać model stacjonarny czy kieszonkowy? Poniżej kilka przydatnych informacji, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego egzemplarza.

paznokcie

Stacjonarna frezarka do paznokci

Skierowana jest głównie do salonów kosmetycznych oraz do użytku domowego. Charakteryzuje się znacznymi rozmiarami, dlatego nie zabierzemy jej na wakacje czy wyjazd służbowy. Pierwszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Frezarka do paznokci wyposażona jest w silnik elektryczny, który napędza obrotowy frez.  Im mniejsza moc, tym większa szansa na to, że sprzęt pracujący pod znacznym obciążeniem nie będzie prawidłowo funkcjonował. Jak objawia się to w praktyce? Jeśli zbyt mocno dociśniemy urządzenie do paznokcia, frez zwolni i zacznie wibrować. W takiej sytuacji, precyzyjna praca jest praktycznie niemożliwa. Sprzęt powinien mieć ponad 80 wat mocy, aby sprawnie pracować nawet pod obciążeniem.  Kolejnym wyznacznikiem mocy silnika jest moment obrotowy. Szukajmy urządzeń, które generują minimum 5 niutonometrów, w skrócie Nm.

Stacjonarne urządzenia wyposażone są w pedał, który znacząco przyspiesza pracę. Choć waga całego zestawu niejednokrotnie wynosi ponad 1,5 kg, sama głowica waży zwykle około 200 gramów. Szczególnie przydaną funkcją jest płynna regulacja obrotów. W instrukcji obsługi bądź na opakowaniu, producent informuje w jakim zakresie możemy zmienić szybkość obracania się frezu. Profesjonalne modele oferują zakres od 0 do 30 000 obrotów na minutę.  Aby ułatwić pracę, frezarka do paznokci powinna być wyposażona w system, który pozwala na błyskawiczną zmianę końcówki.  W instrukcji obsługi poszukajmy również bardzo istotnego zabezpieczenia, jakim jest ochrona przed przegrzaniem. Jeśli pielęgnujemy paznokcie kilku osobom bez przerwy, silnik może zacząć się przegrzewać. Jeśli nasz sprzęt nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia, jest ryzyko, że po prostu się popsuje. Urządzenia renomowanych firm posiadają czujnik temperatury, który stale monitoruje ciepłotę silnika oraz osprzętu. Po przekroczeniu bezpiecznej granicy, odcina zasilanie do momentu aż całość ostygnie.

paznokcie

Przenośna frezarka do paznokci

To bardzo kompaktowe urządzenie jest tak małe, że zmieści się w każdej torebce. Waga większości modeli nie przekracza 200 gramów. Kieszonkowy sprzęt skierowany jest zarówno do stylistek, które oferują dojazd do klienta, jak i wszystkich kobiet, które często podróżują.

Podobnie jak w przypadku stacjonarnych modeli, tutaj również ważna jest moc silnika. Z racji bardzo małych rozmiarów, oczywiście jest ograniczona. Aby płynnie pracować z każdą, nawet najtwardszą płytką, szukajmy minimum 20 watowych modeli. Przenośna frezarka do paznokci wyposażona jest w akumulator. To od jego pojemności w dużej mierze zależy czas pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście im dłuższy, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, że zapewnienia producentów nie zawsze w 100% pokrywają się z rzeczywistością. W Internecie, na przykład tutaj: Frezarka do paznokci, znajdziemy egzemplarze, które pracują minimum 4 godziny na jednym ładowaniu. Tak samo jak w przypadku stacjonarnych modeli, sprzęt powinien być wyposażony w system zabezpieczający przed przegrzaniem.

Jeśli wykonujemy zabiegi wyłącznie w domu, polecamy modele stacjonarne. Charakteryzują się większą mocą oraz stabilniejszą pracą. Nie musimy martwić się ładowaniem ogniw oraz zabieraniem ze sobą ładowarki. Jeżeli jednak często wyjeżdżamy na dłużej lub oferujemy usługi z dojazdem do klienta, przenośne urządzenie będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Niewielka waga oraz rozmiar sprawia, że bez problemu zmieścimy je w każdej torebce bądź kuferku.

Jak długo posłuży nam frezarka do paznokci? Opinie użytkowników wskazują, że markowy sprzęt, który przechowywany i używany był w prawidłowy sposób, posłuży nam jeszcze kilka lat po okresie gwarancyjnym .

Jak działa profesjonalna frezarka do paznokci?

Końcówka, nazywana frezem wprowadzana jest w ruch obrotowy za pomocą silnika elektrycznego.  Wykonana jest z różnych materiałów. W Internecie znajdziemy metalowe, kamienne a nawet diamentowe końcówki. Im twardszy materiał, tym wolniej będzie się zużywał. Frezy różnią się od siebie ziarnistością. Tych z największymi wypustkami używamy podczas początkowego procesu szlifowania płytki paznokcia. W dalszych etapach wykorzystujemy bardziej delikatne końcówki, które idealnie sprawdzają się podczas bardzo precyzyjnej pracy. Frezarka do paznokci bardzo szybko poradzi sobie z lakierem hybrydowym oraz najtwardszą płytką. Precyzyjnie usunie również skórki, dlatego cążki i inne obcinaczki będą nam już zbędne.

paznokcie

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz