Dlaczego odchodzisz?

Sztuczne rzęsy - fakty i mity

Sztuczne rzęsy - fakty i mity

Większość kobiet marzy o długich, kruczoczarnych rzęsach, które przyciągają wzrok i nadają twarzy zupełnie nowego wyrazu. Niestety niewiele pań zostało obdarzonych naturalnie tym przywilejem. Szukamy rozwiązań w coraz to droższych tuszach, których producenci obiecują pogrubienie, wydłużenie i podkręcenie włosków. Niestety nawet najlepszy tusz nie pomoże, jeśli nasze włoski są krótkie i często wypadają. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozostają sztuczne rzęsy. Jeszcze kilka lat temu kojarzono je z przesadnym, teatralnym wręcz wyglądem. Dziś dostępne są w wielu wersjach, a ich poprawne nałożenie gwarantuje olśniewający efekt.

rzęsy

Sztuczne rzęsy i ich rodzaje

Do niedawna tego typu usługi były świadczone jedynie w gabinetach kosmetycznych. Jednakże z uwagi na zwiększenie dostępności produktu, coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne przyklejenie sztucznych rzęs. Pierwsze podejścia z dużym prawdopodobieństwem nie będą zadowalające, jednak po kilku próbach powinnyśmy już złapać odpowiednią technikę, którą warto szlifować. Z czego wykonane są rzęsy? Sztuczne włoski produkuje się z włókien syntetycznych. Często są to mieszanki poliestru i jedwabiu. Co ciekawe, znacznie droższe, ale też dużo bardziej efektywne są rzęsy z włosia norki czy lisa. Mocuje się je na specjalnym kleju, który w zależności od metody zagęszczenia, utrzymuje się przez określony czas. Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy, które przykleimy samodzielnie dają nam najkrótszy efekt. Zwykle wykorzystuje się je podczas wyjścia na imprezę, przyjęcie czy sesję fotograficzną. Inne, bardziej skomplikowane metody, np. 1:1, 2:1 czy Blink&Go wymagają wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Zanim odpowiemy na pytanie jak przyklejać sztuczne rzęsy, pora przedstawić zalety i wady poszczególnych rodzajów. Warto sprawdzić tego typu informacje przed dokonaniem zakupu.

  1. Jedwabne – rzęsy tego typu są lekkie i zbliżone do naturalnych, z uwagi na ich skręt. Są jednak bardzo delikatne i podczas snu może się zdarzyć, że lekko się przygniotą. Z tego względu należy im poświęcić więcej czasu każdego ranka i po przebudzeniu przeczesać grzebykiem. Jeśli wybraliśmy ten model, bez obaw możemy korzystać z basenu i robić make-up. Pamiętajmy jednak o bardzo delikatnym demakijażu, tak aby uniknąć uszkodzenia włosków.
  2. Z futra norek – czym charakteryzują się tego typu rzęsy? Sztuczne odpowiedniki w tym przypadku są zbliżone do naturalnych włosków ze względu na swoją długość i grubość. Musimy pamiętać, że nasze prawdziwe rzęsy są nieregularne i różnią się od siebie. Pod tym względem włosie norek spisuje się na medal. Jego kolejną zaletą jest lekkość. Z drugiej strony rzęsy tego typu mogą wywoływać alergię u niektórych osób, warto więc upewnić się przed założeniem czy na pewno możemy je nosić.
  3. Syntetyki – są najpopularniejsze, ale też najmniej zbliżone do naturalnych rzęs. Nie są tak delikatne jak ich jedwabne odpowiedniki, mają jednak idealny, regularny kształt. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy różnego typu skrętów, długości czy grubości. Ich zaletą jest brak ryzyka reakcji alergicznych. Uważajmy jednak podczas rozczesywania, mają bowiem ogromną tendencję do plątania się.

Sztuczne rzęsy można zakupić w sklepach stacjonarnych lub poszukać ofert w Internecie, na przykład tutaj: Sztuczne rzesy.

rzęsy

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Jeśli wybrałyśmy już model, który najbardziej nam odpowiada, pora przystąpić do jego założenia. Najczęściej wybiera się rzęsy na pasku, są one łatwiejsze do założenia niż osobne kępki. W co musimy się zaopatrzyć? Niezbędnym elementem, oprócz wybranego modelu włosków jest specjalny klej. Bardzo często występuje on w zestawie z rzęsami, jeśli jednak zależy nam na innej marce, kupujemy go osobno. Jak wygląda cały proces?

  1. Jedną rzęsę wyjmujemy z pojemnika. Robimy to bardzo delikatnie, np. za pomocą pęsety.
  2. Sprawdzamy jak rzęsa wygląda na naszym oku, czy jest odpowiedniej długości i czy w razie czego należy ją przyciąć. Pamiętajmy, że wewnętrzna strona rzęs jest krótsza, a zewnętrzna dłuższa.
  3. Makijaż wykonujemy przed naklejeniem rzęs. Odrobinę kleju wyciskamy na dłoń. Do jego nakładania przyda się patyczek kosmetyczny bez wacika oraz pęseta, za pomocą której przytrzymujemy sztuczne rzęsy.
  4. Klej nakładamy na całą długość paska za pomocą patyczka. Cały czas przytrzymując pęsetą doklejamy do oka, począwszy od środka, następnie po bokach. To samo robimy z drugą rzęsą.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Po pierwsze przechowujmy je w oryginalnym pudełku, tak aby ochronić je przed odkształceniem. Jeśli zainwestowałyśmy w drogie rzęsy, szkoda byłoby je wyrzucić po jednym użyciu. W takim przypadku, po odklejeniu usuwamy klej za pomocą pęsety. Jeśli wcześniej dodatkowo wytuszowałyśmy sztuczne rzęsy, usuwamy make-up płynem do demakijażu, w którym przez minutę moczymy włoski. Dzięki tej metodzie, z powodzeniem założymy rzęsy kolejnego dnia.

Sztuczne rzęsy – opinie

Szukając opinii na temat sztucznych włosków, należy rozdzielić je pomiędzy osoby, które korzystały z jednej z metod stosowanych w gabinetach kosmetycznych, a te które samodzielnie przytwierdzały rzęsy. Jeśli tylko dobrze nałożymy włoski, będziemy mogły cieszyć się efektownymi firankami, które przyciągną wzrok niejednej osoby. Sztuczne rzęsy zakładane samodzielnie są bezpieczną alternatywą, należy jednak upewnić się czy nie jesteśmy uczulone na któryś ze składników kleju lub na rodzaj zakupionych rzęs.

rzęsy

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz