Dlaczego odchodzisz?

Wybieramy ozdoby na samochód ślubny

Wybieramy ozdoby na samochód ślubny

Dekoracja samochodu to jeden z wielu elementów, o których musi pamiętać Młoda Para. W końcu ślub jest  jednym z najpiękniejszych dni w życiu, w którym dwoje ludzi przysięga sobie miłość oraz wierność. Aby przejazd z kościoła do sali weselnej był odpowiednio zaakcentowany, warto zadbać o ciekawe elementy na pojeździe. Ozdobione auto z daleka zdradzi swoje przeznaczenie.

samochód ślubny

Dlaczego warto udekorować samochód?

Ślub oraz wesele wymagają szczegółowego przygotowania. Niejednokrotnie salę wynajmuje się z dużym wyprzedzeniem. Podstawowe sprawy organizacyjne, takie jak menu, fotograf oraz orkiestra, ustalone są kilka miesięcy wcześniej. Dekoracja samochodu to istotny szczegół, który jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tego pięknego dnia. Dlaczego warto o nią zadbać?

  1. Jest stosunkowo niedroga. Nie potrzebujemy sporych sum pieniędzy, aby pięknie przyozdobić pojazd
  2. Łatwość oraz szybkość montażu sprawia, że każda, nawet najbardziej niewprawiona osoba da sobie radę.
  3. Nie niszczy lakieru. Młoda Para z kościoła do sali weselnej przemieszcza się najczęściej drogimi bądź zabytkowymi autami, dlatego bezpieczeństwo w tym przypadku jest bardzo istotne. Zwłaszcza, że pojazdy są często wypożyczane.
  4. Ozdoby na samochód sprawiają, że wygląda on po prostu pięknie. Wszyscy przechodnie oraz inni uczestnicy ruchu wiedzą, że tym pojazdem podróżują szczęśliwi nowożeńcy.
  5. Demontaż ozdób, jest tak samo szybki i prosty jak montaż. Po uroczystym przejeździe sprawnie możemy je ściągnąć.

samochód ślubny

Dekoracje ślubne na samochód – rodzaje i sposób montażu

Pierwszą, najbardziej popularną ozdobą są dedykowane tablice rejestracyjne. Są to zwykłe atrapy, które na czas przejazdu umieszczamy zamiast standardowych tablic. Zazwyczaj są w takim samym rozmiarze, więc bez trudu mieszczą się w plastikowych ramkach. Największa popularnością cieszą się tradycyjne napisy typu – ,,Młoda Para”, ,,Nowożeńcy” oraz ,,MR&MRS”. W Internecie, na przykład tutaj: Dekoracja samochodu znajdziemy również śmieszne motywy takie jak – ,,Ratunku”, ,,Już po chłopie” czy ,,Game Over”. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku są to podstawowe ozdoby auta nowożeńców.

Sztuczne kwiaty są dekoracją bezpośrednio montowaną na karoserii auta. Na czarnych samochodach pięknie wyglądają białe róże. Sprzedawane są pojedynczo lub w postaci małych bukietów złożonych np. z trzech kwiatków. Ozdoby na samochód montowane są na specjalne przyssawki. Wystarczy przyłożyć je do karoserii i docisnąć. Nie są przystosowane do szybkiej jazdy na autostradzie, jednak przejazd z kościoła do sali weselnej nie zakłada osiągania dużych prędkości, więc przyssawki powinny utrzymać kwiaty na właściwym miejscu. Te elementy sprzedawane są pojedynczo, więc każdy może zaprojektować swój własny wzór. Auto ozdabiamy wyłącznie na masce lub tylko na dachu.

Kolejną, bardzo elegancką dekoracją są kokardy. Wyposażono je w specjalną taśmę, za pomocą której montowane są do samochodu. Do wyboru mamy wiele kolorów oraz rozmiarów, szczególnie popularne są kokardy z cyrkonią. Możemy wykorzystać je zarówno jako dekoracje ślubne na samochód oraz jako ozdobę ławek w kościele. Ich niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny montaż oraz demontaż. Najczęściej wykonane są z satyny lub innego błyszczącego materiału. Na samochodzie montowane są zazwyczaj w okolicach klamek. Ozdoby w postaci dużej kokardy oraz bukietu z pewnością nie zostaną niezauważone. Kokardę montuje się również na masce auta, natomiast rolki tiulu rozwija się w kierunku bagażnika. Całość wygląda jak ogromny, pięknie zapakowany prezent. Sztuczny bukiet najlepiej przykleić w okolicach wycieraczek, tak aby nie utrudniał widoczności kierowcy.

Białe balony są niezwykle popularne ze względu na niską cenę oraz przykuwający uwagę efekt końcowy. Zawieszane są za pomocą wstążek. Tak ozdobione auto nie powinno jechać zbyt szybko, gdyż istnieje ryzyku zerwania mocowań.

Naklejki na samochód, wykonane na wzór weselnej czcionki przypominającej odręczne pismo, sprawnie montuje się na szybach lub drzwiach. Na ciemnych autach najlepiej pasują białe modele. Popularne napisy to: ,,Młoda Para”, ,,Nowożeńcy” oraz ,,All You Need Is Love”. Należy uważać aby nie naklejać ich na zagięciach lub na uszkodzonych elementach karoserii.

Cylinder oraz welon przyklejony na masce jednoznacznie wskazują, że to właśnie nowożeńcy rozpoczynają wspólne życie. Zarówno cylinder jak i welon montowane są za pomocą przyssawek, które są w 100% bezpieczne dla lakieru. W Internecie znajdziemy również wersję z wiankiem.

Dekoracja samochodu ślubnego na wesoło? Czemu nie!  Kreda w płynie w formie pisaka idealnie nadaje się do śmiesznych napisów. Jeśli nowożeńcy słyną z dużego poczucia humoru, warto ozdobić ich pojazd w śmieszne frazy, krótkie historie z ich życia lub pseudonimy. Aby zacząć pisać, należy  energicznie wstrząsnąć i przycisnąć pisak np. do szyby, czekając kilka sekund. Sama kreda oczywiście bardzo łatwo się zmywa, wystarczy potrzeć suchą lub lekko wilgotną szmatką.

samochód ślubny

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz