Dlaczego odchodzisz?

Na co zwracać uwagę kupując damski zegarek?

Na co zwracać uwagę kupując damski zegarek?

Wszechobecne telefony komórkowe skutecznie wyparły wiele sprzętów. Coraz mniej popularne są chociażby aparaty kompaktowe, odtwarzacze mp3 czy czasomierze. Obecnie zegarek traktowany jest przede wszystkim jako element stylizacji, choć jego głównym zastosowaniem nadal pozostaje wskazywanie aktualnej godziny. Poszczególne modele różnią się od siebie zastosowanym mechanizmem. Damskie zegarki na pasku sprzedawane są w setkach wzorów i różnych wielkościach. Jak dobrać model do stylizacji? Czym różnią się od siebie poszczególne mechanizmy? Jak często trzeba wymieniać baterię? Odpowiedzi na te oraz inne pytanie znaleźć można w poniższym artykule.

zegarek na rękę damski

Damskie zegarki na skórzanym pasku

Podstawową różnicą pomiędzy modelami jest mechanizm zegarka oraz jego obsługa. Jakie są najpopularniejsze rodzaje?

  1. Mechanizm kwarcowy – odmierzanie czasu odbywa się w oparciu o ziarno kwarcu. Zegarki tego typu są odporne na wstrząsy i solidnie wykonane. Ich największym minusem jest jednak konieczność wymiany baterii. Niektóre egzemplarze sygnalizują wyczerpanie ogniwa poprzez nieregularne poruszanie się wskazówki sekundnika. Częstotliwość wymiany baterii zależy od jej pojemności. Przyjęło się, że powinna być wymieniana mniej więcej co rok. Zegarki tego typu są stosunkowo tanie w naprawie.
  2. Mechanizm automatyczny – nie wymaga zasilania zewnętrznego, bowiem zainstalowane ciężarki same nakręcają zegarek podczas noszenia. Ruch ręki sprawia, że sprężyna w mechanizmie zostaje naciągnięta. W ten sposób zegarek ,,pozyskuje” energię potrzebną do pracy.  10 godzin noszenia pozwala na pracę przez około 28 następnych godzin.
  3. Zegarki na baterię słoneczną – działają dzięki energii pozyskiwanej ze Słońca. Idealnie sprawdzą się w przypadku długiego przebywania na świeżym powietrzu. Wpisują się w tak zwaną eko-modę.
  4. Mechanizm werk – wykorzystuje kamienie syntetyczne jako łożyska. Do rozpoczęcia pracy należy go nakręcić. Tego typu modele najczęściej wybierane są przez pasjonatów.

Damskie zegarki na skórzanym pasku wyposażone są zazwyczaj w mechanizm kwarcowy. O trwałości danego egzemplarza, decyduje materiał z którego została wykonana koperta.  Najbardziej odporne są egzemplarze wykonane z metalu, mniej trwałe jest aluminium oraz mosiądz. Nie poleca się plastikowych modeli, te bowiem są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mówiąc o kopercie, nie sposób nie wspomnieć o szkiełku. Droższe modele posiadają szafirowe szkło, które bardzo trudno zarysować.  Niestety jego wadą jest kruchość. Upadek z kilku metrów może okazać się fatalny w skutkach. Szkło mineralne, montowane w większości tańszych modeli, jest podatne na zarysowania, ale bardziej odporne na upadki niż szkło szafirowe.

zegarek na rękę damski

Damski zegarek na pasku jako element stylizacji

Wielkość koperty powinna być dopasowana do gabarytów ciała. Niewysokie, drobne kobiety muszą unikać dużych modeli, które nie wyglądają dobrze na szczupłym nadgarstku. Wybierając konkretny model na wieczorne przyjęcie, warto postawić na blask. Zegarki w kolorze różowego złota z niewielkimi cyrkoniami są widoczne nawet pomimo niedużych rozmiarów. Stanowią zwieńczenie stylizacji i są traktowane na równi z biżuterią.

W Internecie, np. tutaj: Zegarki damskie na pasku znajdziemy szereg modeli w praktycznie każdym przedziale cenowym. Szukając zegarka na co dzień, warto zdecydować się na jeden z kolorowych egzemplarzy. Miętowy odcień idealnie komponuje się na przykład z jasnymi dżinsami oraz białymi trampkami, stanowiąc typową miejską stylizację w okresie letnim.

Damskie zegarki na pasku do pracy to przede wszystkim klasyczne modele, które idealnie komponują się z białą bluzką oraz ołówkową spódnicą. Koperta ma zazwyczaj kształt prostokąta i utrzymana jest w ciemnych, stonowanych kolorach. Klasyczny kształt zegarka sprawdzi się również podczas rozmowy kwalifikacyjnej, spotkań z nowymi klientami i wyjazdów służbowych.

Damskie zegarki – dodatkowe informacje

Dobrej jakości model powinien być wodoodporny. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji przypadkowego zamoczenia.  Jeżeli w instrukcji obsługi lub na opakowaniu nie ma żadnej informacji dotyczącej wodoodporności, należy domniemywać, że danemu modelowi może zaszkodzić nawet deszcz. W jaki sposób producenci oznaczają swoje produkty?

  1. Ponad 200 m lub ponad 20 atm – są to specjalistyczne zegarki do nurkowania.
  2. 100 m lub 10 atm – z takim modelem można nurkować tylko do kilku metrów. Szczegóły powinny być zawarte w instrukcji obsługi.
  3. 50 m lub 5 atm – w takim zegarku bez przeszkód można pływać.
  4. 30 m lub 3 atm – model odporny na krople deszczu.

Damskie zegarki na pasku powinny być lekkie, aby zapewnić maksymalny komfort noszenia.  Kobiety z alergią muszą wybierać modele wykonane z antyalergicznych materiałów. Najczęściej uczulającym pierwiastkiem jest nikiel, który powoduje bolesne podrażnienia skóry. Bez względu na zastosowany mechanizm, zegarek przede wszystkim musi podobać się właścicielce. Warto posiadać kilka modeli, które można wykorzystać w wielu różnych stylizacjach.

zegarek na rękę damski

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz