Dlaczego odchodzisz?

Dodatki ślubne i ich rodzaje

Dodatki ślubne i ich rodzaje

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu dwojga ludzi. Ten wspaniały dzień poprzedzony jest wieloma tygodniami przygotowań. Zaproszeni goście, po uroczystości w kościele udają się do sali weselnej aby świętować wraz z Parą Młodą. Wynajęcie orkiestry lub dj’a, menu, suknia oraz garnitur, to tylko niektóre rzeczy, którymi muszą się zająć przyszli małżonkowie. Akcesoria ślubne to z pozoru mniej istotne kwestie, jednak  w kluczowych momentach stają się niezwykle przydatne.

panna młoda welon

Najpopularniejsze dodatki  ślubne

Choć każda uroczystość jest nieco inna, wszystkie posiadają wiele wspólnych elementów. Zdecydowana większość gości, po ślubie udaje się na wesele, aby jak sama nazwa wskazuje weselić się razem z nowożeńcami.  O czym warto pamiętać przed uroczystością?

 1. Księga gości to jedna z najważniejszych pamiątek Pary Młodej. Zaproszone osoby wpisują w niej życzenia dla nowożeńców. Najczęściej wykonana jest z solidnych materiałów, gwarantujących, że po kilku latach bez przeszkód będzie można wrócić pamięcią do tego wspaniałego dnia.
 2. Bukiet śluby jest szczególnie ważnym dodatkiem dla kobiet, które planują swoją kreację. Zazwyczaj zrobiony jest z białych kwiatów, przeplatanych jasnymi wstążkami. Pani Młoda podczas zabawy oczepinowej rzuca bukiet, zaś kobieta, której uda się go złapać, według tradycji wkrótce wyjdzie za mąż.
 3. Pudełko na obrączki ślubne to kolejny dodatek, którego nie może zabraknąć podczas uroczystości w kościele. Warto zadbać o jego estetyczny wygląd. Dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie wielkością oraz kształtem. Najbardziej popularne są niewielkie, skromne egzemplarze w pastelowych kolorach.
 4. Personalizowane dodatki ślubne, takie jak kieliszki do szampana, są miłym akcentem dla nowożeńców. Stanowią również pamiątkę, która może być wykorzystywana podczas rocznicy ślubu.
 5. Podczas ślubu bądź wesela, zaproszeni goście wręczają prezenty Parze Młodej. Zazwyczaj jest to gotówka w kopercie. Ozdobne pudełko do którego wrzucane są koperty, to kolejny bardzo przydatny akcent ułatwiający organizację.
 6. Ozdoby do kościoła to przede wszystkim kwiaty oraz wstążki. Najczęściej białe lub w kolorze ecru, nadają podniosłego klimatu całej uroczystości. Ławki dekorowane są białymi wstążkami oraz kwiatami, a krzesła na których siedzi para młoda szerokimi wstęgami.
 7. Podziękowania to bardzo ważny element każdego wesela. Personalizowane kartki, statuetki bądź figurki są miłym akcentem dla rodziców, dziadków oraz rodziny.

Coraz popularniejsze personalizowane dodatki sprawiają, że nowożeńcy mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów znaleźć można pod tym linkiem: dodatki-slubne.

dodatki na wesele

Ślubne dodatki do włosów

Suknia to najważniejszy element całej stylizacji. Kiedyś popularne falbaniaste modele powoli ustępują miejsca bardziej skromnym egzemplarzom. Kolejną istotną kwestią jest fryzura. Kilka dni przed uroczystością wykonywane jest próbne czesanie, aby sprawdzić czy dobrze współgra z sukienką oraz makijażem.  Ślub i wesele to wyjątkowy czas, dlatego warto pokusić się o dodatki do włosów, które z jednej strony dodają elegancji, z drugiej zaś podtrzymują całą fryzurę. Jakie są najczęściej wybierane akcesoria?

 1. Tiara to delikatna ozdoba wykonana z cienkiego drutu w kolorze srebra lub złota. W zależności od producenta, ozdobiona jest perełkami  lub cyrkoniami. Zazwyczaj ma długość od 30 do 50 centymetrów. Idealnie nadaje się do wpięcia we włosy lub do ozdobienia warkocza.
 2. Fascynator to niewielki kapelusz ozdobiony perłami, piórkami oraz kryształkami. Przymocowany jest do włosów za pomocą grzebyka. Nawiązuje do stylu retro.
 3. Najbardziej popularny jest welon, którym można zakryć całe włosy. Najczęściej wybierają go kobiety ceniące klasykę.
 4. Wianek wykonany z  naturalnych lub sztucznych kwiatów zawsze wygląda pięknie. Należy jednak uważać aby nie był zbyt duży, gdyż może swoim rozmiarem przyćmić fryzurę.
 5. Skromne dodatki ślubne do włosów to przede wszystkim ozdobne wsuwki. Sprzedawane są w różnych kształtach, wielkościach oraz kolorach.

Podczas przygotowań do ślubu i wesela, warto odpowiednio wcześniej wyposażyć się w akcesoria do włosów, aby móc je dopasować podczas próbnej fryzury.

Kreatywne pomysły na dodatki ślubne

Coraz bardziej popularne jest konfetti. W momencie wyjścia Pary Młodej z kościoła, świadkowie lub ktoś z rodziny wystrzela w górę setki kolorowych karteczek i gwiazdek. Do tego celu używane są specjalne tuby. Niektóre modele oferują wystrzały banknotami 200 złotowymi (oczywiście nieprawdziwymi). Kolejnym oryginalnym pomysłem na akcesoria ślubne latające lampiony. Oferowane są w różnych kolorach oraz formach.  Największą popularnością cieszą się te w kształcie serca. Zapalona świeczka podgrzewa powietrze, dzięki czemu lampion się unosi. Szczególnie pięknie wygląda to po zachodzie słońca. Coraz bardziej popularne są także sztuczne ognie. Zapalone w nocy, dają bajkowy efekt i doskonale prezentują na zdjęciach. To stosunkowo tani, ale bardzo kreatywny sposób aby urozmaicić fotografie weselne.

panna młoda dodatki do włosów

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz