Dlaczego odchodzisz?

Jakie śpioszki dla niemowląt warto kupić?

Jakie śpioszki dla niemowląt warto kupić?

Na co zwrócić uwagę kompletując wyprawkę dla dziecka? Jedną z podstawowych kwestii jest użyteczność. Ważne aby łóżeczko, wózek oraz przewijak ułatwiały rodzicom opiekę nad maluchem. W kwestii ubrań sprawa wygląda podobnie. Śpioszki dla noworodka powinny ułatwiać przewijanie pociechy. Jednocześnie ważna jest ich wygoda i bezpieczeństwo. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na kształt oraz rozmiar.

śpioszki dla niemowląt

Jak wybrać śpioszki dla dzieci?

Śpioszki to spodenki z szelkami, które zakrywają również stopy. Są bardzo wygodne, a dla ułatwienia przewijania, część modeli jest zapinana w kroku. Jakie są jeszcze rodzaje ubranek dla dzieci?

  • Body zyskuje na popularności, zwłaszcza w ostatnim czasie. Coraz więcej świeżo upieczonych rodziców decyduje się na zakup tego rodzaju ubrania. Jest to bluzka zapinana w kroku. Jej największą zaletą jest krótki czas, w którym można przebrać dziecko. Idealnie sprawdzi się zarówno podczas krótkich, jak i dalszych wyjazdów. Modele z długim rękawem lepiej wykorzystać w okresie jesienno-zimowym, natomiast wersje z krótkim, sprawdzą się na wiosnę oraz lato.
  • Kolejnym rodzajem ubrania dla dzieci jest pajacyk, czyli spodnie i bluzka w jednym. Najczęściej ma on długi rękaw i zakryte stopy. Zapięcie znajduje się na całej długości ubrania.
  • Najbardziej charakterystyczną cechą rampersa jest długość, nie zakrywa on bowiem stóp dziecka. W sklepach spotykane są modele zarówno z krótkim, jak i długim rękawem. Podobnie jak pajacyk, zapina się go na całej długości.
  • Półśpiochy to jak sama nazwa sugeruje połowa śpioszków, czyli sam dół bez szelek. Zakończone są gumką lub elastycznym pasem, który trzyma je na miejscu jednocześnie nie wywierając zbyt dużego nacisku.
  • Kaftanik to bluzka, którą najczęściej zapina się kopertowo.

Kupując śpioszki, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz wygodą dziecka. W tym przypadku kwestia nadruków i kolorystyki powinna być drugorzędna. Jakie cechy powinno mieć ubranko dla niemowlaka?

  • Najważniejszym aspektem jest jakość wykonania, którą rozumie się jako rodzaj użytego materiału, miejsce produkcji, miękkość, w tym przede wszystkim szwów oraz elastyczność. W kwestii tkaniny, sprawa jest prosta – śpioszki dla dziecka muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Jednym z popularnych, z których produkuje się śpioszki dla dzieci jest welur. Choć z pozoru miękki i przyjemny w dotyku, niekiedy traci swoje właściwości po kilkunastu praniach. Dopuszcza się niewielką domieszkę włókien syntetycznych takich jak spandex, inaczej zwany lycrą lub elastanem, w celu zwiększenia elastyczności ubrania. Im śpioszki są sztywniejsze, tym bardziej krępują ruchy dziecka. Warto wybierać produkty pochodzące z krajów europejskich, w których normy produkcji odzieży dla najmłodszych są wyższe niż w krajach azjatyckich. Należy również zwrócić uwagę na szwy. Jeżeli są one twarde, mogą powodować bolesne otarcia.
  • Ubranie musi być dopasowane do wzrostu oraz wagi. Za małe nadmiernie opina ciało, natomiast za duże ogranicza ruchy.
  • Kolejnym dobroczynnym działaniem tkanin naturalnych jest ich przepuszczalność. W przeciwieństwie do syntetycznych materiałów, bawełna przepuszcza powietrze oraz wilgoć, dzięki czemu skóra dziecka pozostaje sucha.

Szeroki wybór śpioszków dla dzieci znaleźć można pod linkiem: spioszki.

śpioszki dla niemowląt

Personalizowane śpioszki dla niemowlaka

Rodzice, którzy chcieliby aby ubranka ich dzieci były wyjątkowe nie tylko ze względu na jakość wykonania, ale również na wygląd, mogą samodzielnie spersonalizować śpioszki dla niemowląt. Najszybszą opcją jest kupienie ,,prasowanki”, którą przykleja się na ubraniu za pomocą gorącego żelazka. Wystarczy wybrać interesujący nas wzór, kolor lub napis i w kilka chwil zupełnie zmienić design śpioszków. Kolejnym, bardziej pracochłonnym sposobem jest haftowanie. Ręczne ozdabiane ubrania, choć nie zawsze proste, jest jednym z najpiękniejszych sposobów nadania mu spersonalizowanego charakteru. Kupując śpioszki z zamiarem samodzielnego ozdabiania, należy wybrać jednolite kolory, dobrze sprawdzają się zwłaszcza jasne pastele. Najpopularniejsze hafty i prasowanki to: imię dziecka, data urodzenia lub motywy bajkowe.

O czym należy pamiętać ubierając malucha?

Wszystko zależy od sytuacji, a przede wszystkim warunków pogodowych. Pierwszą, najważniejszą kwestią jest zapewnienie dziecku odpowiedniej temperatury. Należy pamiętać, że zarówno za niska jak i za wysoka, niekorzystnie wpływa na zdrowie niemowlaka. W kwestii temperatury lepiej polegać na tak zwanej wartości odczuwalnej, która oprócz stopni uwzględnia m.in. siłę wiatru.

Spacerując wiosną lub latem, należy pamiętać o odpowiednim odprowadzaniu ciepła oraz wilgoci ze skóry malucha. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się modele wyprodukowane z naturalnych materiałów z krótkim rękawem.

Aby przyspieszyć przewijanie i przebieranie dziecka, warto przygotować kilka gotowych zestawów. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu na każdorazowym szukaniu i dopasowywaniu części garderoby. Kiedy dziecko zaczyna się intensywnie ruszać, należy zwrócić szczególną uwagę na elastyczność ubrań.

śpioszki dla niemowląt

Oceń artykuł:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz