Dlaczego odchodzisz?

  • Vendoria

Jakich suplementów diety używać w zimie?

Jakich suplementów diety używać w zimie?

Dostęp do świeżych owoców i warzyw w zimie jest bardzo ograniczony, dlatego wiele osób decyduje się na zażywanie suplementów, które zawierają w swoim składzie m.in. niezbędne witaminy i minerały. W zależności od konkretnego preparatu, pełnią funkcje ochronne, odbudowujące oraz podwyższające odporność, co jest szczególnie istotne w tak zwanych okresach przejściowych. Jakie są najpopularniejsze suplementy używane w czasie zimy? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego produktu?
 

Popularne suplementy używane zimą
 

Zimą wiele osób ma problemy z koncentracją. Ponadto, skarży się na permanentne uczucie zmęczenia, któremu towarzyszy senność i problem ze wstaniem z łóżka o wczesnej godzinie. Niestety taki stan negatywnie wpływa zarówno na efektywność pracy, jak i nauki, dlatego warto poszukać suplementów, które rozwiążą ten problem.

  • Podstawą produktów firmy Nature's Sunshine są naturalne składniki, dzięki czemu cechują się one bardzo wysoką biodostępnością. Jednym z najbardziej popularnych suplementów używanych zwłaszcza zimą jest Solstic, który dostarcza dużej ilości energii w krótkim czasie. Ekstrakty z guarany, zielonej herbaty, a także yerba mate wspomagają koncentrację i ograniczają uczucie zmęczenia. Suplementy tego typu są szczególnie polecane osobom, które chcą zredukować ilość tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Produkty Nature's Sunshine, oprócz głównych składników, zawierają również witaminy, które korzystnie wpływają na metabolizm, wzrok i układ nerwowy.
     
  • Kompleksy witamin i minerałów zawierają wiele cennych składników, które są niezbędne do utrzymania homeostazy w organizmie. Skład preparatów jest tak dobrany, że zaspokaja podstawowe potrzeby człowieka. Ponadto, duża zawartość witamin i minerałów zapewnia nie tylko wysoką przyswajalność, ale przede wszystkim pokrycie do 100% dziennego zapotrzebowania.
     
  • Ilość promieni słonecznych w trakcie zimy jest bardzo ograniczona, dlatego wiele osób spożywa suplementy diety zawierające witaminę D, nazywaną witaminą życia. Ten związek chemiczny powstaje w organizmie człowieka pod wpływem promieni słonecznych i ma duży wpływ zarówno na kości, jak i mięśnie. Co więcej, bierze udział we wchłanianiu fosforu oraz wapnia.

 

W ofercie firmy Nature's Sunshine znajdują się suplementy z bardzo dużą zawartością łatwo przyswajalnej witaminy C, która pozytywnie wpływa na działanie całego układu immunologicznego. Produkty tego typu są zalecane nie tylko osobom, które aktywnie trenują, ale również wszystkim borykającym się z przewlekłym przeziębieniem. Ponadto, witamina C bierze aktywny udział w produkcji kolagenu, który pozytywnie wpływa na chrząstki, kości, a nawet skórę. Co więcej, chroni komórki w naszym ciele przed niebezpiecznym stresem oksydacyjnym. Warto pamiętać, że przyjmując suplementy należy szczegółowo zapoznać się z dołączoną ulotką, a w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem rodzinnym. W żadnym wypadku nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Komentarze przy tym wpisie zostały zablokowane