Dlaczego odchodzisz?

Jaką kamerkę samochodową wybrać?

Jaką kamerkę samochodową wybrać?

Choć każdy uczestnik ruchu wolałby ich uniknąć, to niebezpieczne sytuacje na drodze zdarzają się zarówno na bardziej, jak i mniej uczęszczanych ulicach. Pomimo tego, że przepisy ruchu drogowego precyzyjne określają zasady poruszania się po jezdni, to w praktyce uczestnicy zdarzenia lub wypadku często mają odmienne zdanie dotyczące zaistniałej okoliczności. W takich sytuacjach niezwykle przydatny okazuje się materiał video, zarejestrowany przy pomocy kamery samochodowej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia tego typu?

Kamerka samochodowa - podstawowe informacje

Aby zarejestrowany obraz był użyteczny, musi być nagrany w wysokiej rozdzielczości, tylko w takiej sytuacji mamy szansę np. odczytać numery tablic rejestracyjnych lub zidentyfikować twarz sprawcy. Najbardziej polecaną rozdzielczością obrazu jest Full HD, czyli 1920x1080. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Najlepszym wyborem będą kamery mające obiektyw szerokokątny, dzięki któremu są w stanie objąć kadrem szerszy obraz.
  • Niezwykle przydatny jest również tryb nocy, który umożliwia rejestrowanie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
  • Dodatkowe funkcje w postaci nagrywania w pętli, autostartu, ochrony parkingowej, a także kompresji wideo sprawiają, że kamera samochodowa jest niezwykle komfortowa w użytkowaniu.

Warto pamiętać, że zarejestrowany obraz jest zapisywany na karcie pamięci, która w większości przypadków jest sprzedawana osobno.

Popularne kamery samochodowe

Szukając kamery, warto szczegółowo zapoznać się z ofertą różnych producentów i wybrać model, który spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika.

Kamery samochodowe są używane zarówno przez posiadaczy nowych, jak i starszych samochodów, którzy chcą mieć dowód w przypadku niejasnych sytuacji. Wybierając urządzenie tego typu, warto postawić na renomowanych producentów, którzy gwarantują nie tylko wysoką jakość, ale przede wszystkim długą żywotność i bezproblemowe działanie sprzętu.


 

 

Komentarze przy tym wpisie zostały zablokowane