Dlaczego odchodzisz?

  • Vendoria

Od czego zacząć automatyzację domu lub mieszkania?

Od czego zacząć automatyzację domu lub mieszkania?

Coraz szybsze tempo życia, zwiększająca się liczba obowiązków, a także nienormowany czas pracy sprawiają, że mamy coraz mniej wolnych chwil na zajmowanie się domem. Inteligentne rozwiązania, nazywane Smart Home, nie tylko oszczędzają cenny czas, ale również poprawiają komfort wszystkich domowników. Ponadto, można je z powodzeniem zastosować zarówno w niewielkim mieszkaniu w bloku, jak i w przestronnym domu jednorodzinnym. Obecnie urządzenia wykorzystywane do automatyzacji charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem i atrakcyjną ceną, dzięki której praktycznie każdy może sprawić, że mieszkanie lub dom w którym mieszka, będzie bardziej smart.

Roboty sprzątające

Każdy lubi przebywać w czystych pomieszczeniach, niestety utrzymanie porządku jest bardzo pracochłonne i w praktyce nie zawsze mamy czas na regularne sprzątanie. W przypadku podłóg, na których gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń i kurzu, dobrym pomysłem jest inteligentny robot sprzątający. Czym charakteryzuje się takie urządzenie?

  • Do robota jest dołączona stacja dokująca, w której urządzenie znajduje się podczas trybu czuwania. Stacja pełni również rolę ładowarki. O ustalonej godzinie robot zaczyna sprzątać. Dzięki zainstalowanym czujnikom, skutecznie omija wszystkie napotkane przeszkody.
  • Robot może być wykorzystywany do efektywnego sprzątania zarówno twardych podłóg, dywanów wykładzin i innych. Ponadto, jest w zupełności bezpieczny dla mebli i skutecznie czyści nawet trudno dostępne miejsca.
  • Urządzenie tego typu idealnie sprawdzi się w przypadku posiadania zwierzęcia, które gubi sierść.

Roboty sprzątające charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane praktycznie przez każdą osobę.

Inteligentne gniazdka

Niejednokrotnie zachodzi konieczność, aby wybrane urządzenia elektryczne pracowały według ściśle określonego harmonogramu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest inteligentne gniazdko, sterowane za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Użytkownik, przy pomocy aplikacji, może zdalnie włączać lub wyłączać podłączone urządzenia z praktycznie każdego miejsca na świecie. Co więcej, wybrane modele obsługują również komendy głosowe, a także mają funkcję monitorowania zużycia energii elektrycznej. Aplikacje przeznaczone do sterowania i ustawiania harmonogramu pracy urządzenia są dostępne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

Inteligentne głośniki

Głośniki sterowane głosem, z roku na rok zyskują na popularności. Produkty tego typu mogą być wykorzystywane nie tylko do odtwarzania muzyki i audiobooków, ale również do zamawiania posiłków oraz taksówki. Do czego jeszcze można wykorzystywać inteligentne głośniki?

  • Bardzo przydatną funkcją jest dzwonienie i pisanie wiadomości, a także zdalne włączanie i wyłączenia innych urządzeń.
  • Ponadto, głośniki są wykorzystywane do otwierania i zamykania drzwi, zmiany natężenia oświetlenia, ustawiania termostatu oraz wielu innych czynności.

Żarówki Wi-Fi

Inteligentne żarówki z możliwością podłączenia do sieci Wi-Fi mogą być sterowane przy pomocy aplikacji. Urządzenia tego typu oferują kilka trybów pracy, dzięki czemu każdy domownik może indywidualnie dopasować natężenia światła do swoich potrzeb. Żarówki Wi-Fi charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej.

Inteligentne listwy zasilające

Listwy zasilające z możliwością podłączenia do sieci Wi-Fi są niejednokrotnie wyposażone w porty USB, przeznaczone m.in. do ładowania urządzeń mobilnych. Listwa może być sterowana z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją, aby móc monitorować i w razie konieczności włączyć lub wyłączyć zasilanie. Co więcej, przy pomocy aplikacji można również ustawić harmonogram pracy podłączonych urządzeń. Listwy zasilające mogą być także sterowane głosem, co jest ich dodatkowym atutem.

Smart moduły

Inteligentne moduły są przeznaczone m.in. do instalacji w puszkach natynkowych i podtynkowych oraz do bezpośredniego montażu w obudowach opraw oświetleniowych. Smart moduły pozwalają na sterowanie nie tylko oświetleniem, ale również wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu. Moduły łączą się z domową siecią Wi-Fi, dzięki czemu można nimi zarządzać z praktycznie każdego miejsca. Wielu osobom zdarza się zapomnieć wyłączyć oświetlenie wychodząc z domu lub mieszkania. Korzystając z modułu, możemy zdalnie sprawdzić, czy oświetlenie i wszystkie urządzenia elektryczne, które nie powinny działać, są rzeczywiście wyłączone.

Komentarze przy tym wpisie zostały zablokowane