vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Inspiracje

Czy warto kupić materac hybrydowy?

Czy warto kupić materac hybrydowy?

Materace hybrydowe stały się ostatnimi czasy prawdziwym hitem w salonach oferujących wysokiej jakości rozwiązania dla snu. Tego typu podłoża są alternatywą dla modeli o prostszej budowie. Łączą one w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych, dzięki czemu są niezwykle wygodne i zapewniają wysoki komfort, higienę oraz zdrowy sen. Czym są materace hybrydowe? Czy warto j taki kupić do swojej sypialni?

Co wyróżnia materace hybrydowe?

Materace hybrydowe to obecnie jedno z najdoskonalszych osiągnięć specjalistów i inżynierów od snu. Tego typu wkłady łączą w sobie zalety materacy sprężynowych kieszeniowych i piankowych. Jedna strona podłoża jest najczęściej zbudowana z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Może to być pianka termoelastyczna lub wysokoelastyczna. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj zapewnia doskonałe podparcie ciała i dodatkowo dopasowuje się do jego krzywizny. Rdzeń materaca hybrydowego to z kolei sprężyny, których ilość zależy od konkretnego modelu. Umieszczone one są w specjalnych kieszonkach, dzięki czemu mogą pracować niezależnie od siebie. Spodnia część hybrydy to pianka wysokoelastyczna lub wysokiej jakośc poliuretanowa.

Jakie są zalety i wady materacy hybrydowych?

Materace hybrydowe ze względu na swoją konstrukcję wyróżniają się szeregiem właściwości, których nie mają inne wkłady. Przede wszystkim gwarantują najwyższy komfort snu, przez co uznawane są za najbardziej luksusowe. Użytkowanie ich ciężko porównać z innymi rodzajami materacy, ponieważ zapewniają idealne podparcie każdej części ciała. Ich zaletą jest także to, że ich konstrukcja redukuje drgania powstające przy ruchu drugiej osoby. Niektóre modele wiodących marek na rynku mają również strefowo wyprofilowane pianki i system multipocket, dzięki czemu najcięższe części ciała nie powodują zapadania się sylwetki. Co więcej, materace hybrydowe mogą mieć wzmocnione brzegi, co przekłada się na wyższy komfort siedzenia na nich i wstawania z łóżka. Ponadto są one bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jedyną wadą tego rodzaju podłoża może być to, że są one nieco droższe niż standardowe modele. 

Jaka jest różnica pomiędzy materacem hybrydowym a piankowym? 

Zastanawiając się nad wyborem materaca hybrydowego i piankowego, warto w pierwszej kolejności oszacować budżet na zakup. Modele piankowe wysokiej klasy są świetnym rozwiązaniem, ale ze względu na właściwości materacy hybrydowych, zdecydowanie lepszym zakupem będą te drugie. Oczywiście, wkłady z pianki termoelastycznej również pozwalają uzyskać bardzo wysoki komfort snu, który wielu klientów zadowoli. Warto także pamiętać o tym, że w przypadku kupna podłoża liczą się indywidualne preferencje użytkowników. Niezależnie od tego, jaki materac się wybierze – hybrydowy, piankowy, czy kieszeniowy – należy dokonać zakupu w renomowanym sklepie, co będzie gwarancją najwyższej jakości i wytrzymałości produktu. 

Udostępnij