vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Porady

Czym charakteryzują się dobre etykiety samoprzylepne?

Czym charakteryzują się dobre etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne odgrywają kluczową rolę w procesie identyfikacji i sprzedaży produktów. Naklejki na opakowaniach stanowią źródło cennych informacji dla potencjalnego klienta i wyróżniają artykuły na tle towaru zgromadzonego na sklepowych półkach. Dowiedz się, co powinna zawierać dobra etykieta samoprzylepna.

Wybór etykiety samoprzylepnej. Jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Podczas projektowania lub poszukiwania najlepszej etykiety samoprzylepnej należy uwzględnić jej przeznaczenie. Idealna naklejka powinna dobrze się prezentować, zawierać niezbędne informacje oraz wykazywać odporność na specyficzne warunki przechowywania produktu. Dokonując wyboru etykiety, warto zwrócić uwagę na:

  • rozmiar etykiety – powierzchnia naklejki będzie uzależniona od wielkości produktu oraz ilości informacji, które trzeba na niej zamieścić,

  • kształt etykiety – producenci zazwyczaj decydują się na prostokątne etykiety, jednak naklejki mogą mieć także okrągły lub nieregularny kształt,

  • materiał wykonania – rodzaj surowca wykorzystanego do produkcji naklejki najczęściej jest uzależniony od warunków przechowywania produktu,

  • rodzaj zadruku – w zależności od trwałości produktu, stosuje się etykiety termiczne lub termotransferowe.

Z czego powinna być wykonana etykieta samoprzylepna?

Istnieje wiele surowców, które można wykorzystać przy produkcji etykiet samoprzylepnych. Do wytwarzania naklejek doskonale nadają się na przykład:

  • papier,

  • polietylen i polipropylen,

  • poliester,

  • winyl.

Papierowe naklejki to tanie i ekologiczne rozwiązanie, jednak nie sprawdzi się ono przy produktach mających styczność z wodą. Etykiety polipropylenowe i polietylenowe można nakładać na nierówne powierzchnie, ponieważ oba surowce odznaczają się wysoką elastycznością. Poliestrowe etykiety samoprzylepne sprawdzają się na opakowaniach z częściami elektrycznymi i elektronicznymi, a winyl można nakleić na chropowatą fakturę. Wybór odpowiedniego tworzywa bywa problematyczny, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów – drukarnia Etykiety.pl odpowie na wszystkie Twoje pytania i stworzy dla Ciebie najlepsze etykiety samoprzylepne.

Co wyróżnia etykiety samoprzylepne wysokiej jakości?

Odpowiednio dobrany surowiec, prawidłowy rozmiar i rodzaj zadruku to podstawowe, ale niejedyne zalety najlepszej etykiety. Warto wziąć pod uwagę także klej wykorzystany do produkcji naklejki. W tym celu należy przeanalizować warunki ekspozycji oraz powierzchnię aplikacji – być może zamiast standardowego kleju, bardziej opłacalne będzie użycie substancji wzmocnionej lub łatwoodklejalnej? Atrakcyjna etykieta samoprzylepna przyciąga uwagę klientów – jej wyróżnikiem może być ciekawa grafika, wyrazisty kolor lub chwytliwy slogan. Ważne, by naklejka wyglądała estetycznie i spełniała wymogi prawne.

Udostępnij