vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

InspiracjePorady

Jak wybrać dobrą giełdę kwiatów?

Jak wybrać dobrą giełdę kwiatów?

Podstawą sukcesu każdej kwiaciarni, zaraz obok sprawnego marketingu, jest bogata oferta i wysoka jakość sprzedawanych roślin. Nie da się więc prowadzić prężnie rozwijającego się biznesu z kwiatami bez współpracy z dobrą giełdą. Czym powinna się charakteryzować giełda kwiatów i jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając to miejsce?

Najlepsza giełda kwiatowa – czyli jaka?

Znalezienie dobrego dostawcy kwiatów nie jest proste – przekonuje się o tym każdy początkujący właściciel kwiaciarni, który rozpoczyna prowadzenie biznesu bez posiadania grupy stałych kontaktów do firm będących źródłem pięknych i świeżych roślin. Giełda kwiatów to miejsce, które jest regularnie odwiedzane przez każdego przedsiębiorcę z sektora kwiatowego biznesu. A skoro tak, warto wybrać taki obiekt, w którym można dokonać niezbędnych zakupów z prawdziwą przyjemnością.

Oczywiście absolutnym priorytetem jest liczba wystawców – im większa, tym lepiej. Ważne jest też, aby oferta była różnorodna. W końcu co z tego, że giełda kwiatowa zrzesza dziesiątki firm, gdy ich oferta jest do siebie niezwykle zbliżona? Właściciel kwiatowego biznesu jeździ na giełdę nie tylko po to, by uzupełnić zapasy, ale również znaleźć nowe, ciekawe inspiracje, które pomogą mu zyskać kolejnych klientów.

Bardzo istotne jest zaplecze techniczne giełdy – czy zapewnia kwiatom odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę? Czy wystawcy mają możliwość skorzystać z udogodnień, które przedłużą trwałość wyjątkowo wymagających roślin? To absolutny priorytet, od którego zależy, jak długo kupione rośliny utrzymają swą świeżość po przyjeździe do kwiaciarni.

Gdzie kupować kwiaty w hurtowych ilościach?

Z pozoru błahą, ale niezwykle istotną kwestią jest dobry dojazd i parking. Im szybciej rośliny trafią z giełdy do kwiaciarni, gdzie znów znajdą się w optymalnych dla siebie warunkach, tym lepiej. Warto więc wybierać giełdę, z której można wrócić autem bez stania w długich korkach. Parking giełdy powinien być na tyle pojemny, aby wjazd i wyjazd z niego nie nastręczały trudności, zwłaszcza autom dostawczym, z których korzystają właściciele kwiaciarni. Wszystkie wymienione walory posiada Elizówka, słynna giełda kwiatów, o której więcej można przeczytać tutaj: https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-kwiaty.

Właściciele kwiaciarni to niejedyni przedsiębiorcy, których zainteresuje kwiatowa giełda. Kwiaty są potrzebne również w innych typach działalności – między innymi przy prowadzeniu sal weselnych i restauracji, jak również luksusowych hoteli. Adres dobrej giełdy kwiatów powinien znać też każdy wedding planner, czyli osoba zajmująca się profesjonalną organizacją ślubów. Korzystanie z giełdy kwiatowej umożliwia obniżenie kosztów związanych z dekoracją kościoła i sali weselnej, a także każdego miejsca, w którym żywe rośliny w dużych ilościach są szczególnie mile widziane.

Udostępnij