vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Inspiracje

Jak wysyłać produkty hand made kurierem?

Jak wysyłać produkty hand made kurierem?

Wszystko, co wytworzymy samodzielnie, możemy określić jako przedmiot hand made. Coraz więcej osób sprzedaje później takie rzeczy we własnym e-sklepie lub na lokalnych marektplace w różnego rodzaju sieciach społecznościowych. A jak się ma wysyłanie produktów hand made kurierem? Warto pamiętać o kilku zasadach.

Firmy kurierskie i wysyłanie przedmiotów hand made

Tworzenie produktów hand made to przede wszystkim świetny sposób na wyrażenie siebie, a także ciekawy pomysł na zarobek. Warto jednak pamiętać, że taki sposób na zarabianie wymaga dużo czasu, a także umiejętności sprzedania wyrobionych przez siebie rzeczy. Oczywiście dzięki internetowi mamy ogromną możliwość dotarcia do wielu potencjalnych kupujących. Internet jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o możliwość sprzedaży własnych rękodzieł. Należy jednak mieć na uwadze, że wiąże się to także z utrudnieniami. Dostarczenie zakupu do klienta jest jednym z nich. Dobrze jest przejrzeć ofertę firm kurierskich, które mogą nam zaoferować gotowe rozwiązania logistyczne. Zarządzanie wysyłkami odbywa się w domu, przez co nie trzeba tracić czasu na dojazd do takich punktów. W ten właśnie sposób można wykorzystać zaoszczędzony czas na tworzenie kolejnych rękodzieł.

O czym warto pamiętać podczas wysyłki hand made kurierem?

Podczas wysyłki kurierem rzeczy własnoręcznie zrobionych, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jest to ważne, jeśli chcemy, aby przesyłka trafiła do odbiorcy bez żadnych problemów, a tym bardziej uszczerbków. Pamiętaj też, że do wyboru masz różne firmy kurierskie – postaw na te sprawdzone!

Warto zaznajomić się z towarami, które są zakazane w wysyłce. W sumie pomysł na biznes należałoby najpierw zestawić z listą takich towarów, oczywiście przy założeniu, że będziemy działać przez internet, aby wysyłka kurierem mogła odbyć się na zasadach ogólnie obowiązujących.

Tak więc w paczce kurierskiej nie można przewozić takich rzeczy, jak:

  • biżuteria i zegarki na rękę, choć nie dotyczy to sztucznej biżuterii i niskiej klasy zegarków
  • przedmiotów typu dzieła sztuki, antyki, złota, srebra itd.
  • kości słoniowej i wszystkich wyrobów z niej wykonanej
  • przesyłek zawierających wszelkiego rodzaju substancji płynnych
  • żywności
  • opakowań szklanych
  • przesyłek brudzących

Jak prawidłowo zapakować i wypełnić paczkę?

Oczywiście właściwe zapakowanie paczki jest ważne, jeśli chodzi o cenę, ale nie tylko. Ma to ogromne znaczenie także ze względu na bezpieczeństwo przesyłanego towaru. Zaleca się pakowanie produktów w karton o kształcie prostopadłościanu. Jego twardość i wytrzymałość musza być dostosowane odpowiednio do wagi, a także charakteru przewożonego towaru. Właściwe wypełnienie paczki to kolejna kluczowa sprawa podczas wysyłki produktów hand made. Jest to ogromnie ważne w sytuacji, kiedy produkt jest mniejszy niż pudełko, w którym zostanie on wysłany. Celem wypełnienia paczki jest wyeliminowanie ryzyka przemieszczania się towaru w paczce. Daje to gwarancję bezpiecznego transportu produktu i uniknięcie jego uszkodzenia. Warto także owinąć produkt gazetami lub folią bąbelkową, co dodatkowo zabezpieczy naszą przesyłkę.

Udostępnij