vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

MakijażModa

Lubisz makijaż i modę? Pracuj w tym!

Lubisz makijaż i modę? Pracuj w tym!

Makijaż to coś co uwielbia większość kobiet. CIężko wyobrazić sobie dzień bez podkładu i tuszu do rzęs. Codzienna poranna rutyna każdego poranka wprawia niejedną z nas w coraz to większy makijażowy perfekcjonizm. Do tego dobór odpowiedniej stylizacji, dodatków tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny look. Jeżeli jest się w tym naprawdę dobrym, dlaczego więc nie zacząć robić tego zawodowo? Praca powinna przecież sprawiać nam przyjemność i być powiązana z naszymi zainteresowaniami. W tym artykule skupimy się na temacie tej właśnie branży i przekonamy do tego, że naprawdę warto zacząć pracę w zawodzie.

Zobacz także: Makijaże wieczorowe – jak uzyskać efektowny wygląd z odpowiednim makijażem?

Wizażystka – kim jest i czy to opłacalny zawód?

Wizażystka to osoba zajmująca się makijażem – wydobyciem piękna z każdego, wykonaniem make-up’u który najlepiej będzie odzwierciedlał piękno w zależności od okoliczności. Niezwykle istotne są tutaj umiejętności manualne. Wypracowana ręka tu już właściwie połowa sukcesu. Równie ważny jest umiejętny dobór kosmetyków, a dokładniej ich odcieni. Ta zdolność wymaga już wypracowanego oka i dużo praktyki. Wizażystki z większym stażem są w stanie zauważyć to, co nie każdy wyłapie na początku.

Wiele osób rozważających karierę na tym właśnie stanowisku zadaje sobie pytanie, czy rzeczywiście jest to opłacalny zawód. Oczywiście można tutaj zarobić naprawdę duże pieniądze. Problem polega w tym ,że nie każdy pracuje w ten sam sposób. Zdecydowanie najbardziej opłacalne jest prowadzenie własnej firmy. Wymaga to wcześniejszego zaplecza finansowego do stworzenia swojego salonu. Pracując u kogoś w niekoniecznie pełnym wymiarze godzin, zarobki mogą już nie być tak satysfakcjonujące. Można również spróbować dorabiac sobie po godzinach we własnym domu – to równie ciekawa opcja o ile znajdziemy klientów. Wszystko jednak powinno odbywać się zgodnie z prawem. Prowadzenie nielegalnej działalności może skutkować dużymi karami finansowymi.

Czym różni się praca wizażystki od kosmetyczki?

Kosmetyczka w porównaniu do wizażystki, zajmuje się wykonywaniem różnego typu zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Praca na tym stanowisku wykonywana jest samodzielnie. Bazując na własnej wiedzy i umiejętnościach, kosmetyczka doradza swoim klientom jaki zabieg byłby im pomocny a następnie sama go przeprowadza. Bez odpowiedniej wprawy w tej dziedzinie można niestety wyrządzić krzywdę. Na pewno nie raz wpadliśmy w Internecie na zdjęcia niezadowolonych klientek, które pokazały efekty nieudanej pracy po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Wizażystka nie ma wystarczających uprawnień i zdolności do wykonywania tego typu funkcji. Z racji, że zawody te są bardzo powiązane, można je ze sobą połączyć. Zdobycie umiejętności na tego typu stanowiskach jest dziś na wyciągnięcie ręki. Każdy może zapisać się na kurs i poszerzyć swoje umiejętności. Niestety większość z nich nie należy do najtańszych. Spowodowane jest to głównie wartością materiałów, które trzeba poświęcić, aby nauczyć się robić tego typu rzeczy.

Jak zacząć karierę w branży modowej?

Praca w branży modowej zazwyczaj kojarzy nam się z niespełnionym marzeniem z dzieciństwa. Chcąc zdobyć pracę na stanowisku projektanta mody, powinniśmy odznaczać się wyróżniającą się kreatywnością. To nie takie proste aby wymyślić projekt, który zdobędzie serce klientów a do tego nie będzie kopią innych rzeczy. Każdy kto ma tylko w sobie siłę i motywację aby odnaleźć się w tej funkcji, powinien koniecznie spróbować, aby później nie żałował.  Najlepiej zacząć od własnego portfolio. Powinno ono składać się z najlepszych prób projektowych, takich którymi najchętniej się pochwalimy.

Praca w Przemyślu na GoWork to miejsce nie tylko dla projektantów. Praca w sklepie odzieżowym jest nie mniej ciekawa. Pracownik  ten nie tylko zajmuje się wykładaniem i kasowaniem towaru. Odpowiedzialny jest on również za dopilnowanie wystawy sklepowej oraz doradztwo klientom. Im bardziej luksusowy sklep, tym większe znaczenie ma obsługa klienta. Fachowa pomoc na etapie przymiarek często pełni kluczową czy dana osoba zakupi produkt. Posiadając wiedzę w temacie i umiejętność doboru najbardziej pasujących stylizacji można zarobić naprawdę niemałe pieniądze. Najlepiej zacząć od mniejszych sklepów i z czasem starać się o pracę w tych bardziej luksusowych.

Mniej popularne stanowiska w branży modowej

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, jak wiele osób jest potrzebnych w branży modowej. Zatrudnienie tutaj znajdą na pewno osoby które znają się na biznesie i tworzeniu kreatywnego wizerunku. Na pewno niezbędny jest tutaj fotograf. Umiejętne wykonywanie zdjęć modelką, tak aby jak najlepiej wyeksponować produkt na zdjęciu, nie jest proste. Liczy się tutaj każde ułożenie i dbałość o najmniejszy szczegół. Ważne jest czujne oko, które wychwyci każdy mały błąd.

Ciekawym stanowiskiem w tej właśnie branży jest również prawnik mody.  Konieczne będzie tutaj ukończenie studiów prawniczych. Osoba na tym stanowisku zna zagadnienia dotyczące praw autorskich czy też znaków towarowych. Wie co robić, kiedy pojawi się nieuczciwa konkurencja w otoczeniu. Zazwyczaj jednak to stanowisko jest pożądane w firmach na większą skalę. Mniejsze przedsiębiorstwa nie koniecznie będzie stać na takich pracowników.

Udostępnij