vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Inspiracje

Sprawdzone płytki 60×30

Sprawdzone płytki 60×30

Wybór sposobu ułożenia płytek podłogowych jest bardzo ważny. Istotny jest też dobór wzoru, a także ich wielkości. Warto dowiedzieć się, jak należy kłaść płytki 60×30https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-60×30/gres-60×30/.

Piękne płytki

Okazuje się, że ilość dostępnych rozmiarów oraz kształtów płytek podłogowych może przyprawić o ból głowy, a ich ułożenie nierzadko jest sporym wyzwaniem dla projektantów oraz fachowców. Warto zaznaczyć, że płytki podłogowe w kształcie prostokątów o wymiarach 30×60 cm to jeden z najpopularniejszych kształtów oraz wymiarów płytek ściennych oraz podłogowych. Dostępne są ponadczasowe, klasyczne modele w wielu zaskakujących kolorach oraz fakturach, dlatego każda osoba dobierze coś właściwego dla siebie. Wybierając sposób ich ułożenia, wcale nie trzeba poprzestawać wyłącznie na tych najbardziej klasycznych. Warto wiedzieć, że prostokątna glazura nie musi być monotonna. Istnieją sposoby na to, żeby uzyskać intrygujący efekt. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie zwykłych kwadratowych kafli z prostokątnymi. Naprzemienne układanie dwóch prostokątnych, a także jednej dużej kwadratowej płytki podłogowej jest wskazane. Można też postawić na kwadratowe płytki na przemian kładzione z prostokątnymi w pionie. Ciekawych zestawień zdecydowanie nie brakuje. Warto eksperymentować do woli, łączyć różne motywy i cieszyć się niepowtarzalnym wnętrzem mieszkalnym.

Płytki 60×30 – czy warto?

Równie zaskakujący efekt można uzyskać poprzez połączenie w losowy sposób czterech typów prostokątnych płytek o takim samym rozmiarze, lecz innym kolorze. Tego typu geometria na jednej ze ścian będzie zdecydowanie gwarancją piorunującego wrażenia. Jeżeli celem jest tylko format, możliwe będzie wyczarowanie zaskakującego wnętrza. Do woli można łączyć płytki o kontrastowych barwach oraz fakturach. Warto wiedzieć, że płytki prostokątne 60×30 centymetrów, dzięki różnicy proporcji boków, zapewniają spore możliwości układania ich we wszelakie wzory. Jednym z nich jest zdecydowanie układ klasyczny, który wbrew pozorom wybierany jest czasami. Przede wszystkim jest łatwy w montażu. Cechuje się porządkiem, a dodatkowo wyrafinowaną prostotą. W obecnych czasach na popularności zyskuje sposób układania płytek w pionie. Ściany prezentują się wtedy zjawiskowo. Taka aranżacja zalecana jest do niskich wnętrz, gdyż sprawi, że pomieszczenie stanie się optycznie wyższe. Warto dodać, że opozycyjny do tego sposobu będzie układ, który zwany jest cegiełką. Nierzadko wybierany jest do pokrycia strefy kąpielowej w łazience bądź nad kuchennym blatem.

Udostępnij