vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Porady

Wskazówki pielęgnacyjne – jakie szampony do włosów suchych wybrać?

Wskazówki pielęgnacyjne – jakie szampony do włosów suchych wybrać?

Każdemu z nas zależy, aby prezentować się jak najlepiej, a przede wszystkim czuć się atrakcyjnym i pewnym siebie. Włosy bardzo często stanowią niezwykle ważny dla nas i naszej prezencji element. Problem pojawia się wtedy, gdy zaczynają się niszczyć, są wysuszone, a także matowe. Co zatem wpływa na pogorszenie stanu naszych włosów, a także jakie szampony będą najlepszym rozwiązaniem? Wspólnie rozwiejemy wszelkie związane z tym tematem wątpliwości.

Co prowadzi do wysuszenia włosów?

W związku z tym, że znacznie łatwiej jest zapobiegać, to na początek zajmiemy się czynnikami, które mogą być powodem wysuszania i niszczenia włosów

  • Częste mycie włosów – mimo że oczyszczanie skóry głowy i włosów jest bardzo ważne, to i w tym przypadku należy zachować umiar. Szampony do włosów suchych pozbywają się nie tylko zanieczyszczeń i potu, ale również sebum, który odpowiada za nawilżenie.
  • Nieodpowiednie kosmetyki – kosmetyki, które używamy do pielęgnacji, powinny być dobrane adekwatnie do stanu naszych włosów, a także ewentualnych dolegliwości skórnych.
  • Mała ilość składników odżywczych – niestety wciąż wiele osób zapomina, że stosowanie szamponów to zdecydowanie za mało. W pielęgnacji nie powinno zabraknąć także odżywek, dzięki którym włosom dostarczane są niezbędne składniki, które je nawilżają i wzmacniają. Ich szeroki wybór dostępny jest na stronie internetowej marki CECE, która dostarcza do rąk klientów wyłącznie najwyższej jakości asortyment. Sprawdź sam – https://cece.pl/kategorie/odzywki-do-wlosow/.
  • Zabiegi chemiczne – należy pamiętać, że każde farbowanie i rozjaśnianie włosów w pewnym stopniu je niszczy i wysusza. Dlatego jeśli mimo wszystko jesteś zainteresowany takimi zabiegami, to korzystaj wyłącznie z profesjonalnych produktów
  • Stylizacja – piękne fale, a może idealnie proste włosy? Gorące powietrze, którym modelujemy fryzurę działa wysuszająco. Warto zrezygnować z lokówki, prostownicy i suszarki przynajmniej na czas kuracji.
  • Podcinanie włosów – warto uwzględnić w swoim kalendarzu regularne wizyty u fryzjera, aby systematycznie pozbywać się suchych i zniszczonych końcówek.

Elementów mających wpływ na włosy jest znacznie więcej, ponieważ tak naprawdę wszystko ma znaczenie, np.: dieta, hormony i czynniki atmosferyczne.

Jakie szampony do włosów suchych wybrać?

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, dlatego warto sięgnąć po szampony do włosów suchych, które mają właściwości nawilżające i odbudowujące. Regularne stosowanie produktów dedykowanych do danego rodzaju włosów sprawi, że w dość szybkim czasie będziemy mogli zaobserwować rezultaty – włosy staną się mocniejsze, a przede wszystkim bardziej miękkie w dotyku. Warto podczas poszukiwań zwracać uwagę na skład szamponu i wybierać te, które wzbogacane są o naturalne składniki aktywne

Udostępnij