vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Moda

Zimowe kurtki niemowlęce – co powinno się wiedzieć?

Zimowe kurtki niemowlęce – co powinno się wiedzieć?

Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie dziecka. Jak się jednak okazuje, szczególnie ci świeżo upieczeni rodzice nie do końca jeszcze wiedzą, czym kierować się podczas kupowania najprostszych elementów odzieży dla malucha. Dobrym tego przykładem są zimowe kurtki niemowlęce, które stosunkowo często wybierane są po prostu źle. Na co więc należy zwracać uwagę podczas takiego zakupu?

Czym powinna charakteryzować się zimowa kurtka niemowlęca?

Jakie są najważniejsze cechy dobrej kurtki zimowej dla niemowlaka? Czym powinna się ona charakteryzować, aby była bezpieczna i wygodna? Jak się okazuje, kluczową sprawą jest to, aby taka kurtka była lekka, komfortowa, a także miała właściwą długość. Kluczowe jest to, aby zabezpieczała dziecko i chroniła je przed wiatrem i zimnem.

Nie da się jednak ukryć, że nadrzędną cechą każdej zimowej kurtki dla dziecka jest materiał, z którego będzie ona wykonana. Konkretne tworzywo odpowiadać będzie nie tylko za komfort termiczny, lecz przede wszystkim za bezpieczeństwo malucha. Co jest więc szczególnie mocno polecane?

Niezwykle często polecane są przez sprzedawców kurtki polarowe. Wielu rodziców sądzi, że będą one za grube, lecz na rynku dostać można także nieco cieńsze modele. Wiedzieć jednak w tym wypadku trzeba, że takie wersje nadają się idealnie na wczesną wiosnę lub jesień, lecz na zimę mogą być zbyt chłodne. O wiele lepszym pomysłem będzie kupienie kurtki z dzianiny bawełnianej. Bawełna jest doskonałym materiałem, który świetnie sprawdza się w zakresie dziecięcej odzieży. Jest bardzo ciepła, miła w dotyku, a co najważniejsze, zupełnie nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Czy warto kupować kurtki przejściowe niemowlęce?

Bardzo często da się zauważyć, że rodzice podczas kupowania kurtki dla swojego dziecka szukają możliwie jak najcieplejszych rozwiązań. Jest to rzecz jasna olbrzymi błąd, ponieważ nie zawsze dziecko potrzebuje tak dużego ocieplenia. Często będzie to wręcz niebezpieczne dla niemowlaka, ponieważ może dojść do jego przegrzania się.
Z tego też właśnie powodu poleca się, aby obok kurtki zimowej mieć w szafie także kurtkę przejściową. Charakteryzuje się ona nieco lżejszym i delikatniejszym materiałem, który nadal zapewnia dość sporo ciepła, lecz jednocześnie jest o wiele bardziej przewiewny. Na uwadze trzeba mieć to, że malec na spacerach większość czasu spędzać będzie w wózku, dlatego też taka przejściowa kurteczka koniecznie musi oddychać, czyli dawać powietrzu łatwy dostęp do dziecięcego ciała.

Udostępnij