vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

InspiracjeMakijaż

Czym się charakteryzuje makijaż smoky eye?

Czym się charakteryzuje makijaż smoky eye?

Makijaż przeszedł długą drogę od pierwszych nieśmiałych prób, kiedy to jeszcze w starożytnym świecie próbowano podkreślać oczy i cerę naturalnymi minerałami, choćby takimi jak węgiel, aż po nowocześnie wyposażone salony urody, gdzie można do woli eksperymentować. Czasami jest subtelny, czasami mocno wyodrębniający elementy kobiecej urody lub wręcz przeciwnie – tuszujący rozmaite niedociągnięcia. Ostatnimi czasy do łask wraca mocny makijaż, który bardziej kojarzy się ze zbuntowaną rock and rollową alternatywą niż ze schludnie wyglądającym i delikatnym wizażem. Przecież nie tylko panie stawiały w przeszłości na smoky eyes, dawniej prym wiedli panowie, tacy jak Boy George czy David Bowie, gwiazdy światowego kalibru. Nie będziemy się tutaj jednak zajmować historią glam rocka, a przedstawimy, czym jest w istocie makijaż smoky eye.

Zobacz także: Makijaże wieczorowe – jak uzyskać efektowny wygląd z odpowiednim makijażem?

Co to jest smoky eye?

Przede wszystkim odpowiedzmy na podstawowe pytanie czym jest makijaż smoky eye. Jest to efektownie dramatyczny styl makijażu oczu, który generalnie nie jest przeznaczony do noszenia go na co dzień. Nieco ekscentryczny i wymyślny, najlepiej wygląda podczas specjalnych okazji takich jak uroczyste kolacje lub imprezy okolicznościowe. Niezastąpiony na randkę, w końcu to „oczy są zwierciadłem duszy”.

Tak naprawdę to ponadczasowy trend w dziejach makijażu. Wskazaliśmy już, że pierwsze próby mocnego podkreślania oczu pojawiły się w zamierzchłych historycznie czasach. Obecnie jednak moda na smoky eyes powraca ze zdwojoną siłą.

Cechy charakterystyczne makijażu smoky eye

Tym co najbardziej wyróżnia ten styl makijażu jest w rzeczywistości mieszany lub rozproszony cień do powiek. Nie mamy tutaj bowiem do czynienia z jednym blokowym kolorem nałożonym na powieki, ale z energetyczną kombinacją przynajmniej dwóch warstw, które tworzą głębie, no i wyglądają naprawdę hot… aż chciałoby się powiedzieć smoky!

Większość osób kojarzyć będzie ten typ makijażu z bardzo ciemnymi, grafitowymi, wręcz czarnymi barwami. Nic bardziej mylnego. Smoky eyes sprawdza się równie dobrze w przypadku fioletów, a nawet znacznie bardziej jaskrawych kolorów.

Jak w praktyce uzyskać efekt smoky eyes?

Generalnie do wykonania takiego makijażu możemy użyć jednego odcienia i zadymić go na krawędziach, ale zwykle buduje się warstwy o różnych odcieniach i fakturach. Wszystkie te warstwy przekładają się właśnie na tę zmysłową wielowymiarowość, którą chcemy uzyskać. Zazwyczaj więc zaczyna się od ołówka, a potem nakłada się cień i… jeszcze jeden cień. Zasadniczo więc tworzymy gradient, a następnie zaciemniamy go i pogłębiamy.

Pod ręką powinien się znaleźć niezbędny zestaw „must have”. Po pierwsze porządny korektor pod oczy, dzięki któremu przygotujemy podstawę – warto zamaskować cienie pod oczami. Przygotować oczywiście należy preferowane palety cieni, warto dobrać je w zależności od kształtu i wielkości oczu. Konieczny będzie też eyeliner do podkreślenia linii rzęs. Wydłużający tusz do rzęs powinien dopełnić makijaż. Równie ważne są pędzelki z miękkiego włosia, o różnej wielkości.

Właściwie wykonany makijaż smoky eye olśniewa i powala. Doskonale prezentuje się na zdjęciach, więc strzeż się Facebooku!

Udostępnij