vendoria.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

InspiracjeŚlub i wesele

Jak zorganizować wesele tematyczne?

Jak zorganizować wesele tematyczne?

Dzień, w którym „niosą suknię z welonem” i „złoty krążek wcisną na rękę” należy z pewnością do najważniejszych dni w życiu. Ślub i towarzysząca mu zabawa weselna bardzo mocno zakorzeniły się w tradycji. Sama ceremonia zawarcia związku małżeńskiego jest ściśle sprecyzowana, obwarowana żelaznymi zasadami zależnymi właściwie tylko od rodzaju wyznania i tego, czy decydujemy się na ślub kościelny czy tylko cywilny. Jeżeli chodzi natomiast o wesele, tutaj okazji do twórczego improwizowania jest już znacznie więcej. W poniższym tekście można znaleźć kilka pomysłów jak zorganizować ślub tematyczny i wybrać motyw przewodni wesela.

Zobacz także: Sukienka ślubna w stylu boho

Wesele tematyczne – czyli jakie?

Zacznijmy od tego, że większość ludzi boi się planowania ślubu i reaguje na to wręcz alergicznie. Samo zamówienie właściwej sali, dobór muzyki (zagwozdka – zespół czy DJ?), planowanie menu, wystrój parkietu tanecznego, może przyprawiać o istny zawrót głowy i migrenę. Ale może też być o wiele zabawniej, gdy zdecydujemy się puścić nieco wodze wyobraźni i zorganizować weselisko tematyczne.

Wesela takie stają się ostatnimi czasy niezwykle popularne, ponieważ pozwalają młodej parze uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym dla siebie i swoich gości. Impreza zorganizowana z polotem i na luzie pomaga również rozproszyć część napięcia, które zwykle może przynieść ślub. To bardzo cenna inicjatywa, zwłaszcza w trudnych czasach, w jakich przyszło nam ostatnio żyć.

Wesele tematyczne będzie zatem projekcją określonej formy i stylu. Może to być nieco bardziej wymagający wariant historyczny (lata osiemdziesiąte, średniowiecze?), czy chociażby wariant ludowy, ekologiczny czy nawet bajkowy. O kilku ciekawych pomysłach będzie można przeczytać nieco dalej.

Zaplanowanie wesela tematycznego

Na początku zawsze musi być pomysł. Jak zaskoczyć gości weselnych i jak się jednocześnie dobrze odnaleźć w naszej własnej koncepcji? Po burzy mózgów rodzi się zazwyczaj idea, którą należy teraz skonkretyzować. Sekret każdego dobrego wesela tematycznego tkwi w starannym planowaniu. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, w rzeczywistości tak nie jest.

Zacznijmy od strojów i fryzur. Kiedy wybierasz suknię ślubną, nie zawsze musisz podążać za tematem przewodnim wesela, ale jeśli na przykład planujesz ślub w klimacie vintage można wybrać… suknię ślubną swojej mamy. Dodatkowo wszelkie dodatki do włosów, fryzury oraz biżuteria mogą nawiązywać do tematu ślubu. Przykład? Jeżeli wesele będzie w wariancie plażowym, możemy nosić opaskę wykonaną z muszelek i wodorostów, uzupełniającą stylizację fryzury.

Po drugie, właściwy dobór miejsca. Powinno się ono wpisywać doskonale w założoną koncepcję wesela tematycznego. Wszystko co musisz zrobić, to myśleć nieszablonowo. Mając wystarczająco dużo miejsca i trochę kreatywnego wystroju, możemy przekształcić dowolną lokalizację w odpowiednią arenę wydarzenia. Zwracajmy uwagę na kolory i tonacje. To zawsze dodatkowo przydaje klimatu.

Jeżeli chodzi o menu, również i ono powinno komponować się z motywem przewodnim wesela. Potrawy domowe i regionalne na wesele ludowe, staropolskie jadło na weselisko w klimacie historycznym, oryginalne i nowatorskie pomysły kulinarne w przypadku tematyki futurystycznej.

Last but not least – muzyka. Tutaj jest prawdziwa okazja do zaszalenia. Czerpać możemy przecież z bogatych zasobów Internetu, ale i zaprosić oryginalnych muzyków, którzy zapewnią doskonałą zabawę przy nutach z danej epoki lub w danym klimacie.

Kilka pomysłów na motyw przewodni wesela

Skoro wspomnieliśmy wyżej o motywach plażowych, naturalnym miejscem na imprezę weselną (a może nawet ceremonie ślubną?) będzie plaża. Warto pójść na całość i udekorować lokację motywami nawiązującymi do syren i skarbu piratów. Pomysł radykalny? Być może, ale jaki nowatorski.

Kolejnym śmiałym pomysłem może być wesele w klimacie Halloween. Horrory zawsze dobrze się sprzedają, więc nie ma większego problemu by odważna para młoda poszła na całość i zaproponowała… wesele zombie. Wiadomo, celować w tego rodzaju rozwiązania będą raczej najmłodsze pary młodych, ale jeśli starsi goście weselni dadzą się namówić to… przełkną nawet gothic music.

Na zakończenie jeszcze jeden motyw, znacznie spokojniejszy. Jeżeli jesteś zwolennikiem bardziej minimalistycznych rozwiązań, strzałem w dziesiątkę może być wesele w stylu starego kina. Motywy retro wracają co jakiś czas w modzie i w muzyce, więc nie powinno być problemów z dobraniem odpowiedniej oprawy. Stary gramofon przygrywający do tanga, portrety dawnych gwiazd filmowych na ścianach, hostessy w strojach pokojówek roznoszące przekąski… Oczywiście młodsi państwo młodzi wybiorą raczej motyw Gwiezdnych Wojen. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Udostępnij